کد خبر: 648315 A

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران خبر داد:

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از کشفیات 29 میلیارد و 837 میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در استان طی ماه گذشته در سطح استان خبر داد .

به گزارش ایلنا از ساری،سرهنگ"علیرضا باقری ، گفت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به اجرا درآمد .

معاون اجتماعی استان فرماندهی انتظامی مازندران از دستگیری 136 نفر از قاچاقچیان کالا در استان طی یک ماهه گذشته خبرداد و افزود: در این راستا 26هزار و 300 نخ سیگار خارجی قاچاق ،  7 هزار لیتر نفت سفید قاچاق ، 11 دستگاه کولر، 2 هزار و 420 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و  یک هزار و 880  لیتر سموم شیمیایی قاچاق د از قاچاقچیان کشف شد .

سرهنگ باقری، خاطر نشان کرد: 23 هزار و 400 قلم لوازم پزشکی، 42 تن چوب و 2 هزار و 500 شاخه گل و گیاه تزئینی ،یک هزار عدد قرص و داروی غیرمجاز و 88 عدد لوازم یدکی قاچاق از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده در استان طی این مدت بوده است .

وی تصریح کرد: ارزش ریالی کل کالاهای قاچاق کشف شده  29میلیارد و 837 هزار ریال بوده که به سازمان اموال تملیکی استان تحویل شد.

سرهنگ باقری در ادامه با اشاره به این که قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا است، اذعان داشت: هدف پنهان قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

وی در خاتمه با اشاره به این که قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسئول هستند از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند .

 

اشتغال فرماندهی انتظامی استان مبارزه با قاچاق کالا و ارز نفت کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر