کد خبر: 646702 A

رئیس کمیسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی:

رئیس کمسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور هر چه زودتر مرتفع شود گفت: ساختار وزارت صنعت،معدن و تجارت بایستی پرتحرک تر از گذشته حرکت کند.

به گزارش ایلنا از ساری،عبدالله رضیان امروز در همایش هفته صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز در سالن همایش بانک صادرات مازندران برگزار شد، بااشاره به شرایط سخت اقتصادی جامعه اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم از این شرایط بحرانی خارج شویم بایستی دگرگونی اساسی در نظام اداری کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه نظام اقتصادی دولتی بلای جان بخش خصوصی شده است افزود: یکی از مشکلات ما در این بخش اجرای اصل 44 است که نه تنها نتوانستیم این اصل را به خوبی اجرا کنیم شرایط را در این اصل سخت تر هم کردیم.

رئیس کمسیون صنعت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای اقتصادی فضای در هم تنیده با دیگر فضاهای موجود در کشور شده است گفت: به دلیل حجم بروکراسی اداری در کشور نمی توان آنطور که باید برخی مشکلات در حوزه اقتصادی را مرتفع کرد.

وی با اعلام اینکه مشکلات ملی در کشور رو به افزایش است از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار شفاف سازی مسائل موجود در این حوزه شد.

رضیان گفت:بنا بود دولت در ساختار اقتصادی خود تغییر ایجاد کرده و وزاری اقتصادی و مجموعه معاونین خود را بازنگری کند تا این بن بست را از بین ببرد اما تاکنون اتفاقی نیفتاده است .

وی بیان کرد: لایحه صندوق های مکانیزه فروش به تصویب مجلس رسید اما تاکنون اتفاق خاصی در این مورد نیفتاده است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران درباره این لایحه توضیح داد: استفاده از پایانه فروشگاهی (صندوقهای مکانیزه فروش) توسط صاحبان مشاغل در بسیاری از کشورهای جهان روش مؤثری برای کنترل جریان گردش کالا در زنجیره تولید- مصرف، ثبت و مستند کردن اطلاعات بازرگانی در سطح خرد و کلان و در نهایت شفاف سازی مبادلات اقتصادی است.

رضیان با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور هر چه زودتر مرتفع شود گفت: ساختار وزارت صنعت،معدن و تجارت بایستی پرتحرک تر از گذشته حرکت کند.

 

بخش خصوصی صنعت مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر