کد خبر: 644583 A

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از 47 فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در خرداد ماه خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری،علی عباسی اظهار داشت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در خرداد ماه امسال ۴۷ نفر شامل ۳۷مرد و ۱۰ زن بوده که این رقم در مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش یافته‌است و از کل متوفیات حوادث رانندگی خرداد ماه محور برون شهری  ۳۵ نفر، درون شهری ۱۱ نفر و راه روستایی  یک  نفر را در برمی‌گیرد.

وی افزود: همچنین بیشترین فوتی مربوط به شهرهای آمل با ۱۵ ، بابل با شش و ساری و میاندرود با ۵ نفر و شهرهای نور و تنکابن و رامسر بدون فوتی گزارش شده است واز این تعداد ۱۳ مورد راننده ،۱۳مورد موتور سوار ،۱۰ نفر سرنشین ،۱۰ نفر عابر و یک مورد هم دوچرخه سوار هستند.

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در دی ماه سالجاری،  هزار و ۴۹۲نفر اعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل  ۱۰درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: از آنجائیکه بیشترین فوتی در جاده های برون شهری رخ داده است این می تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان  و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی  در کاهش تصادفات موثر باشد.

 

استان مازندران تصادفات رانندگی تلفن همراه رشد مقررات راهنمایی و رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر