کد خبر: 641123 A

رئیس مجمع نمایندگان مازندران :

  رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: اقتصاد کشاورزی مازندران ناپایدار و فاقد استراتژی و صنایع تبدیلی است.

به گزارش ایلنا از ساری،عبدالله رضیان در جلسه شورای اداری مازندران که امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری در استانداری برگزار شد، به نارسایی‌های مازندران در موضوعات مختلف زیرساختی اشاره و‌اظهار کرد: «یکی از این مشکلات موضوع پسماند و زباله است که امروز به عنوان یک دغدغه جدی در سطح ملی است.

وی افزود: جلسات متعددی برگزار شده و برای راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز ساری و نوشهر اقداماتی صورت گرفته اما در سایر شهرهای استان این مشکل همچنان پابرجاست و اگر قانون «حفاظت از خاک» تصویب شود، دفع زباله در بسیاری از شهرها با مشکل مواجه خواهد بود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سیمرغ، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی زیرساخت‌های ارتباطی شبکه اینترنت IT و ICT و گسترش شبکه فیبر نوری در استان را مطلوب عنوان کرد و گفت: اتفاقی که برای کنترل گوشی‌های قاچاق افتادافتاد، هم خواسته مجلس و هم خواسته افکار عمومی بود.

رضیان با اشاره به اینکه اقتصاد مازندران بر محور کشاورزی است، افزود: متاسفانه مشکلات زیادی در مدیریت کشاورزی وجود دارد و بازار محصولات کشاورزی بخصوص عرضه، قیمت‌گذاری و صادرات مرکبات یکی از این مشکلات است.

وی اقتصاد کشاورزی مازندران را ناپایدار و فاقد استراتژی و صنایع تبدیلی اعلام کرد.

رضیان زیرساخت‌های جاده‌ای مازندران را با توجه به جمعیت و ورودی گردشگر را نامناسب دانست و تصریح کرد: برقی کردن ریل گرمسار-اینچه‌برون نوید توسعه حمل و نقل را دارد اما زیرساخت‌های جاده‌ای و به اتمام نرسیدن جاده‌های هراز، فیروزکوه، تهران-شمال،کندوان و نیز جاده‌های بین‌شهری از مشکلات جدی رنج می‌برد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران به منابع آبی خدادادی استان اشاره و بیان کرد: 91 درصد آب حاصل از نزولات آسمانی به دریا می‌ریزد و فقط 9 درصد آن کنترل می‌شود.

وی با اشاره به گرما و رطوبت بالای تیر و مرداد در مازندران گفت: وضعیت گرمای استان را متوسط می‌دانند در حالی ‌که هزینه انرژی در این استان به دلیل گرما و رطوبت، بالاست و پرداخت هزینه انرژی آن باید مانند استان‌های گرمسیر شود.

 

 

استان مازندران اقتصاد کشاورزی مرکبات صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر