کد خبر: 638683 A

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد خبر داد:

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از برگزاری همایش بین المللی توسعه صادرات به میزبانی بندر امیرآباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد  از برگزاری همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر خبر داد و گفت: این همایش در ۲۰ و ۲۱ تیر در بندر امیرآباد برگزار می شود.

سیاوش رضوانی به ظرفیت های متعدد بندر امیرآباد اشاره کرد و افزود: بندر امیرآباد تنها بندری است که می تواند ارزش افزوده ایجاد کند و توسعه ی این بندر و افزایش صادرات می تواند در اشتغال زایی و رونق اقتصادی اثر گذار باشد.

وی بیان کرد: همایش توسعه صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر همایشی کاملا تخصصی و کاربردی است که با حضور اندیشمندان، دولتمردان اقتصادی، دست اندرکاران بخش خصوصی فعال در زمینه لجستیک کالا و صاحبان کالای صادراتی برگزار می شود.

مدیر بندر امیرآباد هدف از برگزاری این همایش را بررسی چالش ها و فرصت های توسعه صادرات دریایی به کشورهای حوزه CIS اعلام کرد.

رضوانی گفت: نقش بنادر و کیفیت خدمات در ارتقای صادرات، مزیت قوانین و تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی در افزایش صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، نقش شرکت های

چند وجهیDoor- to-Door در صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، ارائه نمونه های موفق در زمینه صادرات کالا به کشورهای حوزه CIS،فرصت های ناشی از شرایط موجود سیاسی بین روسیه و کشورهای غربی و نقش سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی برای صادرات مجدد از محورهای اصلی این همایش دو روزه هستند.

وی خبر داد: همایش در روز نخست به صورت علمی و با ارائه سخنرانی، راهکارها و نشست های تخصصی برگزار می شود و در روز دوم فعالان اقتصادی و حاضران در همایش از فرصت ها و ظرفیت های موجود در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بازدید می کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد یک سکوی پرتاب مناسب برای رسیدن به بازارهای مهم منطقه ای و یک میدان اثر گذار و با اهمیت برای جذب سرمایه های اقتصادی کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حوزه CIS است.

 

 

روسیه لجستیک منطقه ویژه اقتصادی فعالان اقتصادی کالای صادراتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر