کد خبر: 638066 A

فرمانده انتظامی مازندران:

فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۱۱۱ میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در استان طی ۳ ماه اول سال خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری،سید محمود میر فیضی اظهار داشت:در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مازندران به اجرا درآمد.

وی از انهدام سه باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در استان طی ۳ماهه گذشته خبر داد و افزود: ۱۰ پرونده بالای ۱۰۰ میلیون ریالی تاکنون تشکیل و درمجموع ۵۰۸ نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: در این راستا ۶۹۹ هزار و ۱۶۰ نخ سیگار خارجی قاچاق، ۶۰۰ تخته پتو، ۵۵ دستگاه کولر، ۳ هزار و ۴۱۰ قلم لوازم‌آرایشی و بهداشتی، ۷ هزار و ۷۰ کیلوگرم کود و سموم شیمیایی قاچاق در ۳ ماهه اول امسال از قاچاقچیان کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: ۶۹ هزار قلم مواد غذایی غیربهداشتی، ۱۶۱ تن چوب و ۶۰ هزار شاخه گیاه چلم و محصولات جنگلی، ۲ هزار و ۴۹۳ قلم شیء تاریخی و ۹۶۸ کیلوگرم ماهی خاویاری و استخوانی از دیگر کالاهای قاچاق مکشوفه طی این مدت بوده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران کشف ۴۵ هزار و ۹۶ رشته دام صیادی و ۵۴ هزار عدد انواع قرص و داروی غیرمجاز را از دیگر موفقیت‌های این طرح‌ها برشمرد و اظهار داشت: ارزش کل کالاهای قاچاق مکشوفه در ۳ ماه گذشته بالغ‌بر ۱۱۱ میلیارد و ۴۵۴ هزار و ۶۱۰ ریال برآورد شده است.

وی بابیان اینکه قاچاق کالا تخریب زیربنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا است، عنوان کرد: هدف پنهان قاچاق، رشد تجمل‌گرایی، مصرف‌زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است.

سردار میر فیضی پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه‌ریزی‌های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه بابیان اینکه قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسئول هستند، از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری و مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

 

اقتصاد کشور قاچاق کود مبارزه با قاچاق کالا و ارز کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر