کد خبر: 631813 A

مدیرعامل آبفار مازندران:

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: ۴۳۲ پروژه نیمه‌تمام در روستاهای دارای تنش آبی داریم که نیاز به ۵۵ میلیارد تومان اعتبار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،مجید عبداللهی در نشست خبری مدیران عامل آب استان مازندران که امروز در استانداری برگزار شد، تعداد مشترکان آب در استان را ۶۰۳ هزار و ۸۸۱ فقره اعلام کرد که شامل یک میلیون و ۵۹ هزار و ۸۰۴ آحاد می‌شودمی‌شود و اظهار داشت: تعداد مشترکان روستایی نیز ۱۴۳ فقره است که شامل ۸۷ هزار و ۸۳۷ آحاد است.

وی سرانه تولید کل آب استان ۳۰۴ لیترنفر در روز اعلام کرد و افزود: متوسط مصرف ماهانه هر مشترک خانگی دو هزار و ۳۰۱ مترمکعب و متوسط مصرف ماهانه هر مشترک دو هزار و ۴۰۶ مترمکعب است.

مدیرعامل آبفار مازندران سرانه مصرف آب خانگی را ۱۶۴ لیترنفر در روز اعلام کرد و گفت:سرانه مصرف آب استان ۱۸۷ لیترنفر در روز و سرانه مصرف واقعی آب با احتساب حجم آب هدررفت ظاهری ۲۴۲ لیتر نفر در روز است.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف آب روستایی ۲۱۶ لیترنفر در روز است، افزود: در مجموع یک‌هزار و ۶۵۰ روستا و آبادی تحت پوشش آبفای روستایی هستند.

عبداللهی ظرفیت تأمین آب روستایی تولید شده در استان را سه‌هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه و کل مخازن آب موجود ۹۲۶ مخزن اعلام و بیان کرد: ۴۲۰واحد ایستگاه پمپاژ، هفت واحد آزمایشگاه میکروبی، شش واحد آزمایشگاه فیزیکی‌شیمیایی و یک واحد آزمایشگاه سیار در استان وجود دارد.

مدیرعامل آبفار مازندران گفت: در سال ۹۶ ، ۴۱۷ هزار و ۱۸۶ فقره انشعاب نصب شده است.

عبداللهی ضمن بیان اینکه از سال ۹۲ تا سال ۹۵، ۱۶۰ پروژه آب روستایروستایی افتتاح شد که ۴۹۶ روستا را تحت پوشش قرار داده است، ادامه داد: در حال حاضر ۴۳۲ پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که به ۳۸۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی گفت: آب چاه‌ها از ۱۲ لیتر به هفت لیتر و آب چشمه‌ها از سه لیتر به ۱.۵ لیتر کاهش یافته است.

عبداللهی با بیان اینکه طرح تکمیل مجتمع آبرسانی روستایی دارای اولویت از سال ۹۴ از اعتبار صندوق توسعه ملی بهره‌مند است، تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی تاکنون ۱۲ پروژه مشتمل بر ۱۸۶ روستا از مجموع ۴۶ پروژه بهره‌مند از این طرح را به اتمام رسانده است و اتمام مابقی پروژه‌ها با ۲۲۳ روستا از برنامه‌های اولویت‌دار و در دست اجرا این شرکت است.

 

آب و فاضلاب پوشش شرکت آب و فاضلاب حجم آب سرانه مصرف آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر