کد خبر: 627141 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران خبرداد:

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، شمار تلفات ناشی از تصادفات رانندگی طی فروردین ماه سال جاری در استان را ۴۴ نفر اعلام کرد و گفت: با کاهش شش درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

به گزارش ایلنا از ساری ،علی عباسی اظهار داشت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در فروردین‌ماه امسال ۴۴ نفر شامل ۳۰ مرد و ۱۴ زن هستند که این رقم در مدت مشابه سال قبل شش درصد کاهش‌یافته است.

وی تصریح کرد: از کل متوفیات حوادث رانندگی فروردین‌ماه محور درون‌شهری ۱۵ نفر، یرون شهری ۲۸ نفر و راه روستایی یک نفر را در برمی‌گیرد و همچنین بیشترین فوتی مربوط به شهرهای بابل با هشت مورد، آمل با شش، تنکابن با چهار فوتی و نکا و رامسر شهرستان‌های هستند که گزارشی از فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن ثبت‌نشده است و از این تعداد ۱۵ مورد سرنشین، ۱۳مورد عابر، ۱۱ مورد راننده و پنج مورد موتورسوار هستند.

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در فروردین‌ماه سال جاری را هزار و ۴۰۵ نفر اعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: از آنجائی که بیشترین فوتی در جاده‌های درون‌شهری رخ‌داده این می‌تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از پل عابر پیاده برای در کاهش تصادفات مؤثر باشد.

استان مازندران تصادفات رانندگی تلفن همراه جاده تلفات رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر