کد خبر: 622180 A

شهرداری ساری اعلام کرد:

شهرداری ساری از احداث تقاطع غیر هم سطح دوبانده در میدان هلال احمر ساری خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، با توجه به اینکه تقاطع بلوار دفاع مقدس(کمربندی شرقی )، بلوار طالقانی، بلوار امام رضا و نیز نقطه اتصال حلقه کناری شهرسازی بوده از حجم بار ترافیکی سنگین در ساعات مختلف شبانه‌روز برخوردار است لذا مدیریت شهری احداث تقاطع غیر هم‌سطح دوبانده در میدان هلال‌احمر را در دستور کار قرار داده است.

این زیرگذر با عرض ۸ متر با  قوس کلوتوئید با شعاع ۷۵ متری از بلوار دفاع مقدس به سمت بلوار امام رضا و طول کلی ابتدای رمپ ورودی تا خروجی ۳۱۷ متر با ارتفاع مجاز ۵ متری و با شیب رمپ‌های حداکثر ۸ درصد طراحی گردیده و اجرایی خواهد شد.

روش اجرای ساختمان زیرگذر را به‌صورت احداث شمع ستون و نمای داخلی به‌صورت پنل های پیش‌ساخته خواهد بود و سطح کل عرشه نیز ۷۷۳ مترمربع است. سهولت انتقال حجم حدود ۲۰ درصد از ترافیک بلوار دفاع مقدس به بلوار امام رضا از مزایای این پروژه خواهد بود.

 با ایجاد میدان و دوربرگردان‌ها و ایستگاه‌های تاکسی ، روان‌سازی ترافیک و ساماندهی عبور و مرور در این منطقه عملیاتی خواهد شد و با مطالعات و بررسی به‌عمل‌آمده مقرر شد هدایت آب‌های سطحی زیرگذر به‌صورت کانال زیرزمینی( نقب ) از زیرگذر به رودخانه تجن اجرایی شد.

 

امام رضا تاکسی دفاع مقدس هلال احمر ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر