کد خبر: 621755 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت:بر اساس اعلام مرکز آمار، مازندران در سال گذشته موفق به کاهش نرخ بیکاری شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا از ساری،محمد اسلامی صبح امروز در همایش سفیران هدایت، سربازان ولایت ویژه روحانیت در استان مازندران اظهار داشت: مردم ولایتمدار مازندران در طول تاریخ برای حفظ و و نشر تشیع جانفشانی کردند و افتخار این مردم پایبندی فرهنگی و عقیدتی به اسلام ناب محمدی است.

وی با بیان اینکه مردم دیار علویان در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش بسزایی داشته و خط شکن جبهه های نبر بوده اند ،افزود: مازندران بیش از 10 هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مردم مازندران همچنین در جبهه مقاومت  و دفاع از حرم اهل البیت با تقدیم شهید پیشتاز بوده است ،گفت:مردم ولایی مازندران در بزنگاه های تاریخ خوش درخشیدندو همچنان در صحنه حضور دارند .

وی به حضور گسترده مردم مازندران در انتخابات اشاره کرد افزود: بیش از 92 درصد از مردم مازندران در انتخابات 96 شرکت کردند.

اسلامی به رشد و توسعه علم و دانش در استان مازندران اشاره کرد و گفت:مازندران در مبارزه با بی سوادی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های که امروز جامعه ایران را به خود مبتلا کرده است بیکاری و کمبود آب است که تلاش داریم  بتوانیم این دغدغه را با سازوکارهای جدید و جایگزین از طریق کارآفرینی و خوداشتغالی، مشاغل خرد، کوچک و متوسط حل کنیم.

استاندار مازندران گفت:بر اساس اعلام مرکز آمار، مازندران در سال گذشته موفق به کاهش نرخ بیکاری شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه محرومیت زدایی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است و در استان بطور جدی پیگیر هستیم ،ادامه داد: سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال تخصیص داده شده است و 6 هزار و 600 نفر از مستمری‌بگیران مشغول فعالیت شدند.

اسلامی به کاهش 11 درصدی نزولات آسمانی اشاره کرد و افزود: در سه برنامه، طرح‌هایی را در پیش داریم تا آینده استان را در زمینهٔ مدیریت مصرف آب تضمین کنیم.

وی آسیب های اجتماعی را از دیگر دغدغه ها عنوان کرد و افزود: مسائل حوزه ساحل و دریا همواره دغدغه مسئولان و علما بوده و در تلاش هستیم تا بتوانیم بر اساس رویکرد فرهنگی، اوقات فراغت مردم و مسافران را مدیریت و آسیب‌های فرهنگی را کنترل کنیم.

 

انتخابات انقلاب بیکاری دولت مرکز آمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر