کد خبر: 621669 A

بزودی انجام خواهد شد؛

دو هیات از استان‌های کشور روسیه به زودی به مازندران سفر خواهند کرد.

به گزارش ایلنا از ساری، حسن خیریانپور معاون اموراقتصادی استاندار مازندران در پنجمین جشنواره ملی گل گاو زبان جنت رودبار رامسر با بیان اینکه در ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران به شهرستان رامسر کارکرد بین‌المللی تعریف شده است، گفت: هفته پیش رو دو هیات از استان‌های کشور روسیه به مازندران سفر خواهند کرد که با عزم و مشارکتی همگانی در راستای حمایت از کالای ایرانی و صادرات‌محصولات با این دو هیات اقتصادی رایزنی‌های متعددی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌ها و استعداد‌های طبیعی و انسانی مازندران در کشور بی نظیر است، افزود: به علت تنوع جغرافیایی سالانه ۶ میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌ شود.

خیریانپور گفت: وجود سه فرودگاه، ۳ بندر، ۳۳۸ کیلومتر خط راه آهن و ۳۸۰ کیلومتر ساحل می‌تواند نقش بسیار مهمی در صادرات این محصولات ایفا کند.

معاون اموراقتصادی استاندار مازندران سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان را ۸۶۰ هکتار عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سالانه ۴۵۰ تن گیاه دارویی فقط در شهرستان رامسر تولید می‌ شود، افزود: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، دهستان جنت رودبار به عنوان پایلوت بوم گردی و گیاهان دارویی انتخاب شده است که در این راستا اعتبارات خوبی جهت ایجاد زیرساخت‌ های عمرانی و اقتصادی در نظر گرفته شده است.

خیریانپور گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات امسال در بخش اشتغال فراگیر مازندران در نظر گرفته شد.

استان های کشور اشتغال روسیه فرودگاه محصولات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر