کد خبر: 607378 A

سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی مازندران گفت: چهار نفر مسافر از اعضای یک خانواده دچار مسمویت با گاز مونواکسید کربن شدند.

به گزارش ایلنا از ساری،ذکریا اشکپور امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این مسافران که در یکی از خیابان های محمود آباد در چادر مسافرتی اسکان داشتند ، به خاطر روشن کردن گاز پیک نیک برای گرم کردن خودشان ، دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند.

وی افزود: ساعت حدود چهار بامداد امروز پنجشنبه پس از تماس های مردمی و اعلام وقوع این حادثه، نیروهای امدادی بلافاصله در محل حضور یافتند و حادثه دیدگان را به بیمارستان شهدای محمود آباد منتقل کردند.

سخنگوی اورژانس مازندران گفت: سن این چهار مسافر که اعضای یک خانواده بودند 2 خانم 45 و 23 ساله و دختربچه 6 ساله و پسربچه 9 ساله است.

وی گفت : خوشبختانه حال هیچ یک از مصدومین وخیم اعلام نشد.

اشکپور با بیان اینکه استفاده از زغال و گاز پیک نیک در فضای بسته برای گرم کردن چادر کار خطرناکی است و دچار مسمومیت شدید و حتی مرگ می شود، از مسافران درخواست کرد تا به هیچ وجه وسایل گرمازا اعم از گازی و برقی در چادر روشن نکنند.

وی  افزود: مسافران در صورت بروز علائم مسمومیت با گاز منوکسیدکربن که شبیه سرماخوردگی همراه با سوزش چشم ها و آبریزش است با سرعت عامل ایجاد گاز COرااز فضای بسته خارج کرده و افراد را به فضای بازمنتقل کنند و در صورت سردرد و سرگیجه و حالت تهوع با اورژانس 115 تماس بگیرند.

 

بیمارستان خانواده کربن گاز مرکز فوریت های پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر