کد خبر: 606925 A

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت: حضور انبوه گردشگران باعث خوشحالی است اما اینکه شش میلیون مسافر وارد استان می‌شود، باید عامل توسعه گردشگری و اقتصاد مردم باشد.

به گزارش ایلنا از ساری،احمد حسین‌زادگان در ستاد خبر خدمات سفر مازندران با اشاره به اعلام پزشکی قانونی مبنی بر مرگ 21 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در هفته‌ی نخست فرودین‌ماه و رشد آن نسبت به سال گذشته، گفت: این تعداد آمار قابل توجیه نیست و باید تمیهدات لازم با توجه به افزایش 17 درصدی تعداد مسافر در نوروز امسال اندیشیده شود.

وی ضمن تأکید بر اینکه جان یک نفر هم برای ما مهم است، از تمامی دستگاها همچون پلیس راه و راهداری و غیره تلاش کنند تا از خسارت‌های این‌چنین چه جانی و چه مالی جلوگیری شود و اعلام کرد: برای بررسی این اتفقا جلسه اضطراری تشکیل شد.

حسین‌زادگان با اشاره به افزایش 26 درصدی ورود خودرو به مازندران نسبت به سال گذشته در همین مدت مشابه گفت: در سال گذشته 186 مورد فوت در بیمارستان به ثبت رسید و در سال جاری تا کنون 123 مورد فوت در بیمارستان به ثبت رسیده است.

وی از رسانه‌ها خواست تا برای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تلاش کنند و گفت: بخشی از پیشگیری از بروز حوادث این چنینی به حوزه های عمرانی مربوط است مانند گلوگاهی که در سوادکوه باعث آزار مسافران بود امسال رفع شد و بخشی هم مربوط به حوزه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی است.

حسین زادگان با اشاره به مرگ عابران پیاده در حوزه شهری در ایام نوروز بر توجه بیشتر شهروندان و مسافران تأکید کرد است.

وی با بیان اینکه گردشگری انبوه باعث خوشحالی است اما اینکه شش میلیون مسافر وارد استان می‌شود، باید عامل توسعه گردشگری و اقتصاد مردم باشد.

معاون سیاسی استانداری مازندران گفت: حضور مسافر انبوه در مازندران را زمانی به عنوان یک مزیت محسوب می‌شود که زیرساخت‌ها برای پذیرش گردشگر برای مدت محدود آماده باشد و از این ظرفیت استفاده شود.

 

اقتصاد رسانه گردشگری مقررات راهنمایی و رانندگی نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر