کد خبر: 596755 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: بیش از 8 هزار فارغ التحصیل کشاورزی جویای کار در استان مازندران وجود دارد.

به گزارش ایلنا از ساری،دلاور حیدرپور بعد ازظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز مهندس که در سالن همایش هلال احمر مازندران برگزار شد با تبریک روز مهندس اظهار داشت: مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی نقش اثر گذاری در تامین امنیت غذایی دارند.

وی افزود:امیدوارم دانش کشاورزی و مهندسی در راستای اهداف تشکیل نظام مهندسی باشد و واحدهای تولیدی ما همراه با علم و تکنولوژی مهندسین همراه باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام در سال 93 بیش از 400 نفر تحت عنوان ناظرین در سازمان جهاد کشاورزی استخدام شدند،گفت: بیش از 8 هزار فارغ التحصیل در رشته کشاورزی متقاضی فعالیت در حوزه کشاورزی هستند.

وی شمار تقاضای ثبت شده فارغ التحصیلان کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی را 2 هزار نفر اعلام کرد و افزود:اگر چه شمار فارغ التحصیلان کشاورزی در مازندران بیش از این است.

حیدرپور افزود:فارغ التحصیلان کشاورزی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی ساماندهی می شوند اما بیشترین مراجعه به این سازمان از سوی فارغ التحصیلان برای استخدام در بخش دولتی است که به دلیل محدودیت منابع این امکان محدود است.

وی ادامه داد : برای بکارگیری مهندسان کشاورزی ظرفیت های دولتی محدود است و باید بر اساس نیاز بخش کشاورزی در بخش های مختلف، فضای کسب و کار مناسبی بر اساس توانمندی های آنها تعریف کرد.

حیدرپور هدف از تشکیل سازمان نظام مهندسی را زمینه سازی برای بکارگیری فارغ التحصیلان کشاورزی عنوان کرد و ادامه داد: با کمک دولت در جهت بکارگیری این فارغ التحصیلان تلاش کنیم.

وی با اشاره به تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی اشاره کرد و افزود: حدود 45 درصد این اشتغال به بخش کشاورزی اختصاص یافته است،این تسهیلات در جهت اشتغال روستایی با بازپرداخت 6 سال و بهره 6 درصد است که صرفا برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است.

حیدرپور ارائه خدمات در حوزه فنی و مهندسی به کشاورزان را از فعالیت های مهندسین کشاورزی عنوان کرد و بیان داشت: باید از سرمایه های ارزشمند روستایی در جهت اشتغالزایی و ایجاد حرکت های نوین در روستاها بهره گرفت.

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: باید با جهت‌دهی به تولیدات روستایی و برقراری ارتباط میان تولید کنندگان روستایی و بازار مصرف، همراهی جدی تری در توسعه روستاهای کشور داشت.

حیدرپور با بیان اینکه باید از سرمایه های ارزشمند روستایی در جهت ایجاد حرکت های نوین در روستاها بهره گرفت، گفت: با عقلانیت، تزریق اعتبارات و حمایت از طرح های اشتغالزایی روستایی، می توان یک انقلاب اقتصادی در روستاها ایجاد کرد.

به گزارش ایلنا  این مراسم که با حضوردکتر رفیعی معاون آموزش و فناوری سازمان مرکزی نظام مهندسی کشور ،خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مازندران وحیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران  برگزار شد از کارکنان ،مدیران ،کارآفرینان مهندسین نمونه بخش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران تجلیل شد.

 

استان مازندران تامین امنیت جهاد کشاورزی فارغ التحصیل کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر