کد خبر: 565760 A

مدیر عامل برق منطقه ای مازندران:

مدیر عامل برق منطقه ای مازندران گفت: فرهنگ سازی برای تولید انرژی خورشیدی کم است چنانچه متقاضی برای اینکار وجود داشته باشد شرکت برق از اوحمایت می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،حسین افضلی شامگاه امروز در نهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه از اجرای بحث هدفمندی یارانه ها منابع مالی دچار تحول شده و کاهش چشمگیری داشته است ، اظهار داشت: علیرغم این شرکت برق به بخش تولید کمک می کند تا دچار مشکل نشوند.

وی با اعلام اینکه در نظر داریم در منطقه قرق ساری در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع ایستگاه برق ایجاد کنیم، افزود: در دیگر نقاط مازندران نیز اقداماتی از این دست داریم؛ بالغ بر 35 میلیارد تومان در شهرستان نوشهر برای ایجاد ایستگاه های برق هزینه شده است.

مدیر عامل برق منطقه ای مازندران با بیان اینکه باید بیش از یکهزار مگاوات در مازندران نیروگاه برق احداث کنیم، گفت: به دلیل منابع محدود برای نیروگاه بادی ، مازندران جای مناسبی نبوده و هزینه برای تحقق این امر مقرون به صرفه نیست.

وی به تولید برق از انرژی خورشیدی اشاره کرد و افزود: فرهنگ سازی برای تولید این نوع انرژی کم است چنانچه متقاضی برای اینکار وجود داشته باشد شرکت برق از وی حمایت می کند ، ضمن اینکه برق منطقه ای از نیروگاه گازی از 25- 7 مگاوات را نیز مورد حمایت قرار می دهد.

افضلی ادامه داد: برای تولید برق گازی می توان در زمینی به مساحت دو هزار تا دو هزار و 500 متر احداث این نیروگاه را آغاز کرد ضمن اینکه در حال حاضر متقاضی تولید انرژی گازی با 150 مگاوات در ساری وجود دارد.

مدیر عامل برق منطقه ای مازندران گفت: پتانسیل انرژی های تجدید پذیر،با بررسی های صورت گرفته ایستگاههای آبی می تواند گزینه مناسبی باشد.

وی با بیان اینکه برق منطقه ای از سرمایه گذاران در بخش تولید انرژی حمایت می کند، برگشت سرمایه آن را هم دو تا دو نیم سال اعلام کرد و افزود:این امر می تواند به شهر ساری کمک مطلوبی داشته باشد.

کوروش یوسفی عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه بحث اصلاح الگوی برق در حد یک شعار باقی مانده‌است ، اظهار داشت:نا فرم بودن سیم‌های برق، آلودگی‌های بصری برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی افزود: جالب ‌است بدانیم روشنایی برخی مناطق شهری با پول مردم درحال تعمیر است.

دبیر کمیسیون فرهنگی شورا گفت: مسئولان از حیث حقوق شهروندی، باید خدمات مفید به شهروندان ارائه دهند و در قبال آن هزینه ای را دریافت کنند، اما تا به امروز اینگونه نبوده ‌است.

 

انرژی انرژی خورشیدی برق سرمایه گذاران منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر