کد خبر: 468649 A

مدیرمنابع طبیعی شهرستان بهشهر:

در راستای حفظ و حراست در منابع طبیعی 11 هکتار از اراضی خلعیت شد و 36 هکتار از اراضی جزو پرونده های در دست بررسی در مرجع قضایی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرمنابع طبیعی شهرستان بهشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:شهرستان بهشهر 138 هزار هکتار از عرصه منابع ملی دراختیار دارد وحفظ و حراست از این عرصه ها نیاز به عزم ملی دارد؛سرانه حفاظت از منابع درجهان به ازای هر 1 هزار تا 2 هزار هکتار یک نفر است این درحالی است که شهرستان بهشهر به ازای هر 20 هزار هکتار یک نفرمسئول حفظ و حراست از عرصه ها است.

علی باقری به تعادل دام و مرتع در میانکاله اشاره کرد وافزود:درحوزه آبخیزداری اقدامات بسیار مناسبی انجام شد که بهشهر را در برابر سیل ایمن کرد.
وی از توزیع15هزار اصله درخت در هفته منابع طبیعی در بهشهر خبر داد و گفت:32 هزار اصله درخت صنوبر برای زراعت چوب درحال توزیع است و 40 هکتار از اراضی شیبدار شهرستان به زراعت چوب اختصاص یافت.
مدیرمنابع طبیعی شهرستان بهشهر تصریح کرد: در راستای حفظ و حراست در منابع طبیعی 11 هکتار از اراضی خلعیت شد و 36 هکتار از اراضی جزو پرونده های در دست بررسی در مرجع قضایی است.
باقری از توزیع نهال در حدود 70 هکتار از اراضی در دوسال اخیر خبر داد وافزود:مشاوره های فنی نیز در جهت کاشت نهال های مثمر داده می شود و جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش بازدهی زمین های شیبدار، افزایش سطح درآمد زایی و ترویج فرهنگ درختکاری از مهمترین اهداف توزیع رایگان نهال های مثمر در اراضی شیبدار است.
وی با اشاره به چشم اندازهای زیبا و زمین های بکر در این شهرستان ادامه داد: طی سه سال گذشته 142 هکتار زمین خلعیت شد و اکثر افراد فرصت طلب و سودجو غیربومی بودند.
این مسئول اشتغال زایی، افزایش سطح درآمد و جلوگیری از قاچاق چوب را مهمترین اهداف زراعت چوب برشمرد و گفت: در بهشهر قاچاق چوب بسیار ناچیز است و کشفیات مربوط به شهرها و یا استان های همجوار است.

 

اشتغال درآمد سیل منابع طبیعی بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر