کد خبر: 427501 A

فرماندار شهرستان محمودآباد

فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: توسعه ورزش همگانی بستر ساز موفقیت در ورزش قهرمانی است و باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ایلنا از شهرستان محموآباد ، یحیی یوسف پور روز چهارشنبه در نشست توسعه ورزش های همگانی شهرستان محمودآباد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد ، گفت: ورزش همگانی با سلامت جامعه رابطه مستقیم دارد و توجه به این مهم می تواند نقش بسزایی در شادابی شهروندان ایفا کند.

وی افزود: بیش از سه دهه از تشکیل ورزش های همگانی در کشور می گذرد اما هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است .

فرماندار محمودآباد گفت: کشور های پیشرفته بیش از یک قرن است که با جدیت تمام به دنبال گسترش ورزش های همگانی در میان جامعه هستند و موفقیت امروز این کشور ها در حوزه ورزش های قهرمانی به بسترسازی ورزش های همگانی آن ها برمی گردد.

یوسف پور اضافه کرد: گسترش ورزش های همگانی در میان جامعه می تواند بزهکاری اجتماعی را در حوزه اعتیاد کاهش دهد .

وی گفت: اگر فردی لذت ورزش و سلامتی را درک کند به سمت و سوی اعتیاد کشیده نمی شود .

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد تصریح کرد : اداره ورزش و جوانان به تنهایی نمی تواند این مهم را گسترش دهد و در این میان صداوسیما ، رسانه های مکتوب و مجازی می توانند نقش مهمی را ایفا  نمده و مردم را به سوی ورزش ترغیب کنند .

یوسف پور با بیان اینکه سکونت جمعیت روستایی در محموآباد70 درصد ودر شهر30 درصد است،ادامه داد: احیای ورزش های بومی و محلی می تواند در شادابی روستاها موثر واقع شود. و برای تحقق این مهم دهیاران و بخشداران بخش مرکزی و سرخ رود ورود جدی کنند.

در ادامه این جلسه مسعود یوسفی سرپرست اداره ورزش وجوانان محمودآباد گفت: سرانه فضای ورزشی در شهرستان 20 سانتیمتر مربع بوده وفضای ورزشی دراختیار ارگان ها وادارات محمودآباد 30تا 35 سانتیمتر مربع است و در تلاش هستیم تا با تعامل به ادارات و ارگان ها این سرانه ورزشی را برای عموم شهروندان افزایش دهیم.

وی افزود: بسیاری از بازی های بومی ومحلی ما در حال فراموشی است وبا برنامه ریزی ، این بازی ها را احیا خواهیم کرد .

سرپرست اداره ورزش وجوانان محمودآباد تصریح کرد: با همکاری دیگر دستگاه ها و رسانه ها به دنبال گسترش ورزش های همگانی هستیم.

 

اداره ورزش و جوانان جامعه رسانه فرماندار ورزش همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر