کد خبر: 413309 A

استاندار مازندران در آیین بازگشایی مدارس ؛

زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی 96-95 توسط استاندار و رییس شورای آموزش و پرورش استان در هنرستان کار و دانش مهر سبز بابل نواخته شد.

به گزارش ایلنا از ساری ، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در آیین بازگشایی مدارس استان، با سلام به دانش آموزان، معلمان، کارکنان و دست اندرکاران آموزش و پرورش و خیران مدرسه ساز، عنوان کرد: موجب افتخار من است که در روز بازگشایی مدارس که یک رویداد فرهنگی بزرگ در کشور است، فرصت حضور در جمع دانش آموزان و فرهنگیان را یافته ام.

استاندار با اشاره به این که خاطره بازگشایی مدارس در یاد همه ما که روزی محصل و طالب علم بوده ایم، ماندگار است، افزود: 3 رکن تحصیل، تهذیب و ورزش و تامین سلامت تن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، باید سرلوحه برنامه های دانش آموزان و مدارس قرار گیرد.

وی با اشاره به این که در دنیای امروز، دانایی و بنیه و توان علمی هر کشوری، ترسیم کننده میزان قدرت آن کشور است، تصریح کرد: امروزه برخلاف گذشته که انرژی منبع و منشا قدرت هر کشور محسوب می شد، نیروی انسانی خلاق و نخبه، معیار قدرت کشورها به شمار می آید.

رییس شورای آموزش و پرورش استان، بازگشایی مدارس مازندران را با 500 هزار دانش آموز و 40 هزار معلم، رویداد فرهنگی و آموزشی با شکوهی توصیف نمود و خاطر نشان ساخت: امروز، مسیر توسعه کشور و آن چه شهدای والامقام در آن راه گام گذاشتند، با چراغ علم آموزی و معرفت اندوزی روشن می گردد و تداوم می یابد.

استاندار، تمهید مقتضیات و امکانات دانش اندوزی در مدارس را از ضروریات و تکالیف اصلی آموزش و پرورش برشمرد و یاد آور شد: زنگ انشا، باید به بستری برای فعال نمودن و بالفعل کردن دانش و آگاهی های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دانش آموزان بدل شود.

ربیع فلاح، با بیان این که صیانت از محیط زیست، سلامت دانش آموزان و تقویت و توسعه زمینه های کار آفرینی به عنوان محورهای طرح تحول سند بنیادین آموزش و پرورش در مقطع متوسطه باید پیاده شود، گفت: ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

 رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با اشاره به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، ابراز نمود: آموزش و پرورش در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی باید پیشگام باشد.

مقام عالی دولت در مازندران، با بیان این که تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در سرلوحه فعالیت های همه مسئولین استان قرار دارد، اعلام نمود: مازندران در ارایه بسته و تسهیلات رونق اقتصادی رتبه نخست کشور را احراز نموده است.

استاندار، با اشاره به سوم مهرماه، آغاز سرشماری نفوس و مسکن در کشور، تاکید کرد: پایه و اساس برنامه ریزی اصولی و درست در بخش های مختلف سرشماری است و لذاهمه باید با نهایت سعی و تلاش در این امر مهم و تعیین کننده برای استان مشارکت نمایند.

 در این مراسم که نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران و مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند، زنگ مهر و زنگ سرشماری توسط استاندار مازندران به صدا در آمد.

 

اقتصاد مقاومتی انرژی دولت شورای آموزش و پرورش سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر