کد خبر: 404275 A

شب گذشته؛

مراسم اختتامیه جشنواره مرغوبترین انجیر ایران – گلوگاه با حضور مسوولان شهرستانی و مردم شب گذشته در سالن فجر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلوگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرماندار شهرستان گلوگاه در این مراسم  گفت:یکی از پیامدهای مثبت جشنواره جذب 2 سرمایه گذار بومی است که مجوزهای لازم برای احداث کارخانه صنایع تبدیلی انجیر دریافت کردند  و در حال حاضر سرمایه گذاران آماده دریافت تسهیلات بانکی هستند.
محمدرضا تباکی به اهمیت احداث کارخانه صنایع تبدیلی اشاره کرد و افزود: با وجود کارخانه بخشی از انجیر به صورت تازه خوری و بخش دیگر در قالب فرآورده های مختلف انجیر تولید ، توزیع و صادر می شود.
وی ادامه داد: به دلیل نبود کارخانه و تولید بالای انجیر ، کشاورزان مجبورند انجیر را به قیمت پایین بفروشند که هر ساله متضرر می شوند.
مدیر جهاد کشاورزی به استعدادهای بالقوه و بالفعل شهرستان اشاره و اظهار کرد: گلوگاه با 40 هزار نفر جمعیت از نظر وسعت کشاورزی، اراضی زراعی و باغی در رده 8 تا 10 در بین 22 شهرستان مازندران قرار دارد.
رضا پورفلاح گفت: گلوگاه به عنوان قطب انجیر و فرآروده های آن انتخاب شد.
وی ادامه داد: سایت جشنواره انجیر در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود و مجموعه ی  تصاویر، اطلاعات جشنواره و اخبار مربوطه در این سایت قرار می گیرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه توسعه باغ انجیر را یکی از اهداف جشنواره انجیر دانست و افزود: تعداد افراد متقاضی برای توسعه باغ انجیر و دریافت مشاوره های لازم از جهاد کشاورزی روبه افزایش است.

 

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایران جهاد کشاورزی سرمایه صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر