کد خبر: 401865 A

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اظهار کرد: بسته حمایت تولید به بنگاه های کوچک و متوسط و واحدهایی که بیش از 60 درصد پیشرفت داشتند ، اختصاص می یابد تا با این تسهیلات بتوانند واحدها را به مرحله بهره برداری و یا افتتاح برسانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید  با حضور حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران، مدیران کل صنعت ، معدن و تجارت، امور مالیاتی، کار و تعاون و رفاه اجتماعی، تأمین اجتماعی مازندران، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان و مسئولان دیگر استانی و شهرستانی عصر چهارشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری بهشهر برگزار شد و مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی بهشهر و گلوگاه به صورت موردی مورد بررسی قرار گرفت.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اظهار کرد: بسته حمایت تولید به بنگاه های کوچک و متوسط و واحدهایی که بیش از 60 درصد پیشرفت داشتند ، اختصاص می یابد تا با این تسهیلات بتوانند واحدها را به مرحله بهره برداری و یا افتتاح برسانند.
 
حسن خیریانپور گفت: تصمیمات در مرود واحدهای مختلف ثبت شود و به قید فوریت به فرمانداری ها، بانک های عامل و استانداری ارسال شود.
 
وی ادامه داد: دولت تسهیلات 470 میلیارد تومانی برای بسته حمایتی در نظرگرفته است که بایست تلاش کنیم تا تسهیلات به موقع و در نهایت سرعت و دقت جذب شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران خطاب به مدیران واحدهای تولیدی گفت: مشکلات مطرح شده از سوی فرمانداران، روسای صنعت، معدن و تجارت و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های گلوگاه و بهشهر پیگیری می شود و در صورت تأخیر در رسیدگی  از طریق دبیرخانه کارگروه پیگیری کنید.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت به اقدامات عملیاتی مربوط به طرح تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط اشاره کرد و افزود: این اقدامات براساس بسته رونق تولید که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور برقرار کرده و با توجه به سامانه بهینه یاب در دو دسته صنعت و کشاورزی و در دو دبیرخانه مستقل بررسی و به بانک ها اعلام می شوند.
 
فرماندار شهرستان بهشهر نیز در این جلسه به مشکلات واحدهای  تولیدی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: نبود سرمایه در گردش، مشکل تأمین اجتماعی ،گاز و برق  از مشکلات واحدهای تولیدی است و اگر واحدهایی که بخواهند سرمایه در گردش بگیرند و به روز شوند به دلیل ارزیابی نشدن بروز امکاناتشان از سوی بانک ها،  متضرر می شوند  که بانک ها باید این موضوع را پیگیری کنند.
 
در ادامه این جلسه و در حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران و تعدادی از مدیران کل،   مدیران واحدهای تولیدی به بیان مشکلات واحدهایشان پرداختند  و مشکلات به صورت موردی و جزئی مورد بررسی قرار گرفت.

 

جهاد کشاورزی صنعت معدن و تجارت مشکلات معاون بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر