کد خبر: 394855 A

شهردار مونته سیلوانا ایتالیا تاکید کرد:

ایلنا: شهردار مونته سیلوانا ایتالیا بر ضرورت شتاب‌گیری برقراری روابط تجاری، سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بین دو شهر ساری و سیلوانا تأکید کرد گفت: آنچه حاصل این سفر بود اینکه متوجه شدم که دولت‌مردان شما آینده‌نگر و فعال هستند.

به  گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، فرانچسکو مورانیو در دیدار و نشست صمیمی با شهردار و اعضای شورای شهر ساری، در سالن جلسات شهرداری ساری، ضمن قدردانی از شهردار و شورای شهر ساری، اظهار کرد: دغدغه‌ای که درباره برقراری ارتباط و تعامل بین دو شهر ساری و مونته سیلوانا ایجادشده است می‌تواند منشاء بسیاری از ارتباطات خوب در آیندهٔ نزدیک باشد.

وی با تقدیر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به دلیل اینکه اطلاعات جامع و کاملی را درباره شهر ساری و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری آن  در زمان کوتاه دادند، از برقراری تعاملات تعاملات خوب بین دو شهرساری و مونته سیلوانا ابراز امیدواری کرد.

شهردار مونته سیلوانا ایتالیا، سفر و دیداربا شهردار ساری و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را به فال نیک  گرفت و گفت: امضاء تفاهم‌نامه‌ای که در نشست شب قبل صورت گرفت، راهکار مناسبی برای آینده دو شهر ساری و مونه سیلوانا ترسیم خواهد کرد.

مورانیو، به  فاصله‌ای که در طی سال‌های اخیر بین روابط ایران و ایتالیا افتاده بود، اشاره کرد و افزود: اکنون با تعاملات سیاسی و تجاری که بین دو کشور در حال انجام است، می‌توانیم فاصله گذشته را در زمان کوتاه جبران کنیم.

وی ادامه داد: اولین سفر بین‌المللی دولت تدبیر و امید به کشور ایتالیا  برای  شروع همکاری‌ها میان دو کشور ایتالیا و جمهوری اسلامی ایران رویداد مهمی برای ما تلقی می‌شود.

شهردار مونته سیلوانا ایتالیا،  با بیان اینکه دیگر آن حاشیه‌های گذشته میان دو کشور وجود ندارد بر لزوم همکاری‌های مشترک بین دو شهر ساری و سیلوانا تأکید کرد و گفت: نقطه نظرات مشترک دو شهر به پیشرفت مردم هر دو شهر آن کمک خواهد کرد.

مورانیو، افزود: در بازدید میدانی که از بخش‌های مختلف شهر ساری داشتم موقعیت و آینده این شهر را رو به پیشرفت پیش‌بینی می‌کنم و ترقی و پیشرفت ساری با ترقی سال‌های گذشته شهر ما برابری می‌کند اما اکنون فرق چندانی کرده است؛ بنابراین می‌توان از تجربیات شما برای بهبود روند توسعه شهرمان استفاده کنیم.

وی، با  اشاره به برخورداری فرهنگ غنی دو کشور ایتالیا و ایران گفت:  درشهر شما ظرفیت‌های  خدادای از قبیل  جنگل، دریا، کوه، انرژی و ... وجود دارد، لذا بستر مناسب‌ تری نسبت به شهر مونته سیلوانا دارد.

شهردار مونته سیلوانا ایتالیا، عنوان کرد: پیش از سفر به ایران و شهر ساری، بسیاری از موقعیت‌ها را آنالیز کرده و با بسیاری از سرمایه گذاران مذاکره کردم و با اطمینان از این موضوع وارد ایران و شهر شما برای برقراری تعامل دوسویه شدم.

شهردارمونته سیلوانا، عنوان کرد: وجود دانشگاه‌های متعدد در ساری و همکاری بخش‌های خصوصی به‌عنوان حامیان اجرای پروژه‌ها، فرصت مناسبی خواهد بود تا ایتالیا به‌عنوان کشوری صنعتی جهان در بخش‌های مختلف تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد.

وی، افزود: در بازدید از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری ساری، خط فکری شما را دیدم و به یاد اروپای چند سال قبل افتادم که چگونه با این اقدامات به جایگاه فعلی رسیده است و شما هم می‌توانید به قطب مطرح منطقه تبدیل شوید.

مورانیو، ضمن قدردانی از تلاش و پشتکار دولتمردان در ایران، افزود: به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کردم ولی اینچنین پشتکار و آینده نگری شما را نداشتند.

وی، از مهمان‌نوازی و خونگرمی ایرانی قدردانی کرد و گفت: هیأتی از ایران به ایتالیا آمده بودند و از همان زمان استارت قوی برای فعالیت و کار با ایران رقم خورد.

مورانیو، گفت: ما کارخانه‌ها و سرمایه‌گذاران بین‌المللی زیادی داریم که در بخش تأسیسات و ساختمان‌سازی در کشورهای دیگر فعال هستند که این تاسیسات چه در بخش صنعت و چه انرژی می تواند در توسعه شهری به شما کمک کند.

وی افزود: باید هر چه زوتر بستر را برای ورود سرمایه گذاران ایتالیایی به مازندران و شهرستان ساری فراهم کنیم.

سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر