کد خبر: 373733 A

معاون فرهنگی دادگستری کل مازندران:

معاون فرهنگی دادگستری کل مازندران گفت: قانون امر به معروف به معنای مانع اجرا دستورات و قوانین نیست بلکه اجرای تمام برنامه طبق موازین اسلام و حفظ شئونات اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی موسوی درهمایش دبیران شورهای فریضتین سازمان ها، ادارات کل نهادها مراکز آموزشی درمانی در ساری اظهار داشت: برای انجام این فریضه مهم ابتدا باید امر به معروف پرداخت و دراین میان ادارات و نهاد های دولتی نقش بسزایی دارند.
وی افزود: اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر به درستی در جامعه اجرا شود موجب سلامتی وامنیت جامعه می‌شود.
حجت الاسلام موسوی ، گفت: افراد جامعه نسبت به انجام امر به معروف و نهی از منکر معتقد باشند و می طلبد برای به حداقل رساندن منکرات در جامعه  همه  باید احساس مسئولیت کنیم.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل گفت: حمایت از تولید ملی، بهینه  سازی مصرف، ساده زیستی و ترویج مصرف کالای ایرانی  دراجرای اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار است و هم بهترین آمر در جامعه محسوب می شود.
 وی بیان داشت: آنچه در این زمینه اهمیت دارد آن است که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر آموزه‌های دینی به خوبی در جامعه  ترویج داده شود.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: طبق فرمایش حضرت علی (ع) امر به  معروف کن تا از اهل معروف باشی و با صالحان محشور شوی زیرا تمامیت امور نزد خدای متعال به  امر به  معروف و نهی از منکر است.
معاون فرهنگی دادگستری کل مازندران عنوان کرد: برخی ازسازمان هایی که  دارای تفرجگاه و پلاژ هستند ضرورت دارد مسائل اخلاقی را در مراسمات مختلف رعایت کنند.
وی با بیان اینکه  قانون امر به معروف و نهراز منکر تشکیل شد که  در کشور 17 نفر و در استان 18نفرعضو این ستاد هستند، افزود: در دستگاه قضا نیز شعبه ویژه برای امر به  معروف تشکیل شد اما تا کنون هیچ گونه پرونده ای در آن تشکیل نشده است.
حجت الاسلام موسوی گفت:  قانون امر به معروف به  معنای مانع اجرا دستورات و قوانین نیست  بلکه  اجرای تمام برنامه  طبق موازین اسلام و حفظ شئونات اسلامی است.
معاون فرهنگی دادگستری کل مازندران  ادامه داد:ما قصد مچ گیری نداریم بلکه  به  دنبال آن هستیم  تا فضای ادرای ما  سالم باشند و یک نظام  اسلامی برابر چارچوب و موازین  اسلامی در جامعه  فعالیت کنند.
دبیرستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این همایش گفت: قانون امر به  معروف و نهی از منکر اواخر سال 1393 تصویب و در سال 94 دستورالعمل اجرایی آن تدوین شد ووقتی فریضه امر به  معروف به  صورت  قانون  شد جایگاه قانونی دارد .
حسین فیاض گفت: باید دستگاها و ادارات دولتی و همه  سازمان  های تابه  آنان  پیرو دستورالعمل و قانون باشند و فعالیت های سازمانی خود را بر اساس ضوابط اسلامی انجام دهند.
وی افزود:انجام فریضه مهم در 3 حوزه قضایی ، نظامی و انتظامی، دستگاهای اجرایی و سازمان مردم  نهاد می‌باشد.
فیاض بیان داشت: در ادارت  شورای امر به معروف  و هسته  یاوران  فعالیت می کنند که  مدیریت آن  با مدیر یا رئیس دستگاه می‌باشد.

دبیرستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان گفت:اجرای الگوی رفتاری، گفتمان سازی و آموزش از برنامه های این  ستاد است  که درپایان  آموزش برای اعضاء کارت شناسایی صادر شده و همچنین عملکرد مدیران  مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

امر به معروف حضرت علی قانون دادگستری اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر