کد خبر: 373632 A

رئیس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس :

رئیس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس گفت:دانشگاه تربیت مدرس با تحقیقات و بررسی‌ها نقش فعالی در حوزه مدیریت جنگل‌ها دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، رئیس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس صبح امروز در کارگاه بین‌المللی مدیریت پویای جنگل‌های طبیعی که در دانشکده منابع طبیعی پردیس این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: محورهای این کارگاه آموزشی سه روزه شامل توالی جنگل و مدیریت پویای آن ، ویژگی ها و نحوه انتخاب درختان شایسته و اصول نشانه گذاری درختان قابل برداشت است.

علیرضا ریاحی با بیان اینکه  دانشگاه تربیت مدرس با تحقیقات و بررسی‌ها نقش فعالی در حوزه مدیریت جنگل‌ها دارد گفت : قرار است محصول این کارگاه آموزشی نسخه واحد کارشناسی برای جنگل‌ها کشور ارائه شود.

وی با اشاره به نقش  جنگل‌ها در طبیعت، گفت:  نقش جنگل‌ها در آب و هوا و خاک مشخص است که در این زمینه برخی از کشورها از جنگل‌ها به‌درستی استفاده می‌کنند.

ریاحی اظهار داشت: در این کارگاه اموزشی کارشناسانی از کشورهای آلمان و اتریش تجربیات خودشان را در ارتباط با جنگل داری برای حاضرین بیان خواهند کرد.

رئیس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه در این کارگاه آموزشی قصد کپی‌برداری نیست تصریح نمود:  اساتید حاضر طرحی متناسب با بوم ایران که مناسب با مدیریت منابع طبیعی کشور باشد ارائه می‌کنند.

ریاحی در پایان  افزود: این همایش با هدف توانمند سازی کارشناسان اجرایی ، افزایش توان تولید پایدار ، آشنایی با مفاهیم جنگل داری نزدیک با طبیعت  و ترسیب کربن جنگل های شمال برگزار می شود.

 

 

آب و هوا جنگل طبیعت کربن منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر