کد خبر: 373603 A

شهردار ساری در آیین گشایش پل روگذر شهیدان رضایی خبرداد:

شهردار مرکز استان از آغاز عملیات احداث بزرگترین اتوبان درون شهری شمال کشور در حاشیه رودخانه تجن به عرض ۵۰ متر به موازات بلوار کشاورز از پل داراب تا پل تنگ لته در مرکز مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ؛ مهدی عبوری در آیین گشایش پل رو گذرشهیدان رضایی در بلوار کشاورز ساری ، ضمن یاد و خاطر شهدای ۸ سال دفاع مقدس، شهدای سوم خرداد وآزادسازی خرمشهر و همچنین شهدای مدافع حرم ، اظهار داشت: آرامش و امنیت ایران اسلامی حاصل رشادت ها و جانفشانی های شهدای بزرگوار است.

وی افزود: شهدا با جانفشانی و از خود گذشتگی امنیت ، سربلندی و سرافرازی را برای جامعه اسلامی به ارمغان آوردند و امروز ما امنیت کشورمان مرهون فداکاریهای این دلاورمردان است و اینکه تا ابد نزد هیچ ابرقدرتی از غرب تا شرق سر خم نکنیم.
شهردار ساری ، گفت: امروز مظلومیت دیگر جوانان این مرز و بوم در دفاع از میهن اسلامی و دفاع از حرم ائمه اطها ر که به درستی مدافع حرم ، مدافع وطن نامگذاری شده است ، مظلومانه این عزیزان در غربت به درجه رفیع شهادت نائل می آیند.
 وی ادامه داد: بیشترشهدای مدافع حرم از جنس اهالی بلوار کشاورز هستند که در بزنگاه های نطام مقدس جمهوری اسلامی ایران آماده جانفشانی برای ایران اسلامی بدون حد و مرز می باشند.
عبوری با بیان اینکه امروز کوچه و پس کوچه های این شهرمزین به نام همین غیور مردان می باشد  و این آوازه  و افتخارمردم بلوار کشاورز است ، افزود: مردان شیر روزگار و زنان چون مرد ، پسران باغیرت و دختران با عفت در این منطقه از شهر ساری موجب افتخار و سربلندی است و همچنان صمیمت ،مهربانی در این منطقه بزرگ به چشم می آید.
 وی  مردم منطقه بلوار کشاورز را به عنوان صاحبان عرصه انقلاب مورد خطاب قرار داد و گفت: من به عنوان خادم شما مردم در شهرداری ساری  از شما پوزش می خواهم  به دلیل اینکه نتواستم آنچه را در خور و شان مردم این منطقه است فراهم کنم هرچند کمبود های چشمگیری حاکم است و گاهی ترافیک معضلاتی را برای شما فراهم می کند .
عبوری  کمبود سرانه پارک و فضای سبز، عدم راههای دسترسی مناسب و کوچه دو متری ، سه و چهار متری  در این منطقه بزرگ وجود دارد نقاطی که با کمترین بارندگی دچار آبگرفتی  فراوان می شود را از مشکلات این منطقه عنوان کرد و گفت: تلاش می شود تا با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری معضلات موجود یکی پس از دیگری مرتفع شود.
شهردار ساری ، توسعه متوازن تمام نقاط ساری را از شعار مهم مدیریتی خود عنوان کرد و افزود: شهرداری ساری تلاش میکند تا این شعار را در تمام نقاط سطح شهر جاری و ساری کند.
وی با اعلام اینکه احداث زیر گذر میدان فرح آباد در راستای حل معضل ترافیک از دیگر پروژه های عمرانی شهر ساری است که همزمان با پل روگذرشهیدان رضایی آغاز شده است ، افزود: پروژه بزرگ پل سردار نوری در منطقه زغالچال، پروژه میدان ابن شهر آشوب،سی متری    از جمله پروژه های عمرانی شهرساری محسوب می شود که به بهره برداری رسید.
شهردار ساری از آغازعملیات بوستان بزرگ این  منطقه در خیابان شهدای محراب حد فاصل کوی صالح تا  شهید فهمیده در منطقه بلوار کشاورز خبر داد.
عبوری  با اشاره به معضل ۲۰ ساله آبگرفتگی  در سطح شهر، گفت : برای رفع این معضل احداث کانال برای هدایت آبهای سطحی ، در مناطق بلوار آزادی و فرح آباد و همچنین انتقال لوله آب  به طول ۵ کیلومتر برای حل معظل آبگرفتگی در کوی صالح کانال برای این منطقه آغاز شده است.
وی افزود: کانال بزرگ برای حل آبگرفتگی ازجنوب ریل از منطقه اسبوورد شروع تا به دخانیات ادامه یافته است که برای اولین باراز لوله های کاراگیت برای پروژه  استفاده شده است.
عبوری ادامه داد: در کمربندی های شرقی و غربی و بلوار فرح آباد و کاهش تصادفات دوربرگردان های استاندارد با تلاش  و همت شهرداری احداث شده است.
 وی ، افزود: مناسب سازی مبلمان شهری و همچنین پیاده رو سازی بلوار کشاورز همزمان بادیگر نقاط شهری شروع شده است که این امر ناشی از تحقق شعار توسعه متوازن است.
عبوری عنوان کرد: نورپردازی و زیبا سازی مناطق شهری از دیگر خدمات شهرداری ساری محسوب می شود که نورپردازی بلوار کشاورز در جای خود تحسین برانگیز و مثال زدنی است.
وی به راه اندازی سرای تداوم  برای فرهنگ سازی در همه مقاطع از سوی شهرداری وشورای اسلامی شهر ساری اشاره کرد و گفت که سرای تداوم در منطقه بلوار کشاورز سرآمد دیگر سراهای تداوم در سطح شهر تلقی می شود.
شهردار مرکز استان در ادامه از آغاز عملیات احداث بزرگترین اتوبان درون شهری شمال کشور در حاشیه رودخانه تجن به عرض ۵۰ متر به موازات بلوار کشاورز از پل داراب تا پل تنگ لته خبر داد و این پروژه را حاصل تلاش های این دوره از شورای اسلامی شهر ساری عنوان کرد.
عبوری ، افزود: در شمال شهر در پارک موزه دفاع مقدس ، در امامزاده یحیی مرکز شهر، شهدای گمنام دفن هستند افتخار بزرگ این منطقه این است که شهدای گمنام در پارک شمس به عنوان نگینی در این منطقه می درخشند که این نیز از افتخارات این منطقه محسوب می شود.
وی ادامه داد: شهرداری و شورای  اسلامی شهر ساری خدمت به مردم غیور وفهیم این منطقه را از افتخارات بزرگ می دانند به همین منظور فاز دوم میدان ابن شهرآشوب ، بوستان بزرگ مادر و دیگر پروژه ها ی مرکز مازندران همزمان با افتتاح پل شهیدان رضایی امشب در شب میلاد امام زمان (عج) به بهره برداری رسید.
عبوری در ادامه گفت: این امر میسر نمی شد مگر با همکاری نماینده ولی فقیه در استان و همه اعضای شورای شهر و شهرداری  و مردم ساری.
وی ادامه داد: در سایه عملگرایی به دور از شعار گرایی تا آخرین لحظه حضورمان از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد و کسانی که در این مسیر بدون  حب وبغض برای مردم ساری قدم بر می دارند استقبال می کنیم.
شهردار ساری  با بیان اینکه  ضرورت دارد تا در جهت پیشبرد امور وحدت را سرلوحه کار خویش قرار دهیم  افزود: مقرر شد تا مشابه این پل در تقاطع شهدای محراب تا بلوار کشاورز تحت عنوان پل شهدای مدافعان حرم طی ماههای آینده در این منطقه اجرایی و عملیاتی شود.
گفتنی است همزمان با خجسته میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) پل روگذر شهیدان رضایی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان استانی و شهرستانی ، اعضای شورای اسلامی شهر ساری و جمع کثیری از مردم منطقه جنوب ساری در منطقه ۳  شهرداری افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

ایران اسلامی ترافیک شهرداری ساری موزه دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر