کد خبر: 373320 A

معاون فرماندار شهرستان محمودآباد:

معاون فرماندارشهرستان محمودآباد گفت: محمودآباد در مرز سالخوردگی قرار گرفته و نیازمند برنامه ای محوری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از محمودآباد،حسین زراعتی روز شنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذا ، اظهار داشت:آمارها نشانگر جمعیت ۱۱ درصدی سالخوردگان در شهرستان است و در صورت عدم کنترل این مهم با مشکلات جدی روبرو خواهیم بود.

وی ادامه داد:متاسفانه با بالارفتن سن ازدواج میان جوانان روند رشد جمعیتی کاهش یافته و معضلات اجتماعی نیز افزایش می یابد .

زراعتی با تاکید بر هشدارهای مقام معظم رهبری بر خطرات سالخوردگی جمعیت گفت: یکی از مسایل عمده جمعیتی؛ مساله سالخوردگی جمعیت است که پدیده ای جدیدو بحران زا در بسیاری از کشورهای جهان به شمار می رود.

معاون فرماندارشهرستان محمودآباد تصریح کرد: اگر روند جمعیتی کشور کنترل نشود در آینده ای نه چندان دور با کمبود نیروی انسانی جوان ومشکلات امنیتی روبرو خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه ترویج ازدواج در میان جوانان و ترغیب زوجین به فرزندآوری امروز یک الزام است ، افزود: رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی می تواند در افزایش فرزندآوری تاثیری قابل توجه بگذارد.

زراعتی یادآور شد: مدیریت مهاجرت به داخل و خارج برای جلوگیری از مشکلات عدیده ای که در مبدا ومقصد در پی دارد باید با تدوین و اجرای ساز و کارهای مناسب صورت پذیرد و با فراهم نمودن زیرساخت ها این مهم را کنترل کرد.

 

رشد فرماندار شهرستان مقام معظم رهبری مهاجرت کاهش سن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر