کد خبر: 353057 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران ، اظهار داشت: نمایشگاه قرآن و عترت15 تا21اسفند جاری در مجتمع فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران برپا و همزمان در سراسر شهرهای مازندران با اجرای بیش از 210برنامه فرهنگی هنری در حال اجرا می شود.

به گزارش ایلنا، احد جاودانی در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه دستاوردها ی قرآنی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت، این نمایشگاه برای نخستین بار توسط معاونت قرآن و عترت برای هشت استان طراحی شد که در 6 استان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه مازندران از جمله استان هایی است که نمایشگاه دستاوردهای قرآن وعترت در آن اجرا شد، افزود:  نمایشگاه  قرآن و عترت15 تا21اسفند جاری  در مجتمع فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران برپا و همزمان  در سراسر شهرهای مازندران با اجرای بیش از 210برنامه فرهنگی هنری برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران ، با اشاره به اینکه این جشنواره با برنامه های مختلف در حوزه فرهنگ و هنر وادبیات بااستفاده از آموزه های قرآن برپاست ، گفت:جشنواره فیلم نامه نویسی ، قصه گویی قرآن و عترت، نمایشنامه نویسی، نمایشگاههای قرآنی ، تجلیل از فعالان قرآن و عترت و همایش علمی و پژوهشی با موضوع قرآن و عترت در این جشنواره از جمله عناوین برنامه های این جشنواره  به شمار می آید

جاودانی با اعلام اینکه این نمایشگاه از 30 غرفه با موضوع علوم و قرآنی و آثار هنری نشات گرفته از آموزه های قرانی است،  افزود: این نمایشگاه با هدف سوق دادن حوزه فرهنگ و هنر در تولید محتوای آموزه های قرآنی ، معرفی عملکرد قرآنی استان، دسترسی آسان عرضه محصولات قرآنی، معرفی فعالیت های قرآن و عترت در فضای مجازی، برپا شده است.

وی در ادامه به برگزاری همایش قرآن پژوهی طبری با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران و دانشکده الهیات دانشگاه مازندران در 18 اسفند جاری خبر داد و عنوان کرد: این همایش در دو نوبت صبح و بعدازظهر با تجلیل از دوشخصیت قرآن پژوه مطرح جهان اسلام ،آیت الله  جوادی آملی  و دکتر محمد باقر حجتی در دانشگاه مازندران برگزار می شود.

جاودانی با بیان اینکه جشنواره قرآن و عترت همزمان  با استقبال خوب کانون فرهنگی مساجد در برخی از روستاههای مازندران اجرا می شود، گفت:  امروز تجلیل از حافظان قرآن کانون امام جعفر صادق (ع) در شهرستان قائمشهر صورت می گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران ،افزود: اداره کل اوقاف و امورخیریه استان، مدیریت حوزه علمیه استان، اداره تبلیغات اسلامی ساری، یگان ویژه فرماندهی انتظامی استان، بسیج هنرمندان استان، اداره کل آموزش و پرورش استان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در نمایشگاه دستاوردهای قرآن و عترت مازندران مشارکت دارند.

وی افزود: در حوزه رسانه نیز از5 گزارش برگزیده خبری و عکاسی در حوزه جشنواره قرآن و عترت  تجلیل بعمل می آید.

 

بسیج فرهنگ و ارشاد فرهنگی و هنری فرهنگی هنری قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر