کد خبر: 242412 A

فرماندار میاندرود:

در صورتی که اعتبارات پروژه ها توسط مدیری پیگیری نشود در اعتبارات سال آینده آن دستگاه تجدید نظر خواهیم کرد.

جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود، با حضور فرماندار میاندورود، امام جمعه و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان در اردوگاه شهدای دانش آموز بادله برگزار شد.

به گزارش ایلنا، ارسطو قادری، در این جلسه با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی و تاکید رئیس دولت تدبیر و امید در این زمینه اظهار داشت: حقوق اجتماعی یکی از اصول بسیار مهم و اساسی است که حقوق شهروندی جزیی از آن محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این حقوق در خصوص همه افراد و سلایق جامعه باید رعایت شود، افزود: روند رعایت حقوق شهروندی مستلزم روابط و قوانینی است که در چارچوب آن این حقوق رعایت شود.

نماینده دولت در میاندورود با اشاره به اینکه اگر بر این امر تاکید نشود زور و اجحاف در جامعه نهادینه خواهد شد، گفت: در همه دولت ها و نهادها در خصوص این پدیده اجتماعی حساسیت هایی وجود داشته است که باید همه این موارد در قالب قانون مطرح شود.

قادری در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم شرکت همه مدیران و مسئولان در مراسم های ملی و مذهبی و همچنین جشن های دهه فجر اشاره کرد و اظهار داشت: در ستاد دهه فجر شهرستان کارگروه ها مشخص شده است و همه باید مصوبات این کارگروه ها را پیگیری و اجرایی کنند.

وی به موضوع خودگردانی اقتصادی استان ها و شهرستان ها به عنوان یکی از موضوعات مهم مورد تاکید قرار داد و افزود: باید تلاش شود تا در همه بخش ها برنامه های خودگردانی تهیه شود.

فرماندار میاندورود از تخصیص ۷۵ درصدی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای شهرستان خبر داد و گفت: همه مدیران موظف اند در راستای جذب این اعتبارات و پیگیری تحقق آن و همچنین عملیاتی نمودن پروژه های مورد نظر تلاش کنند.

وی به تخصیص ۴۰ درصدی اعتبارات تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ نیز اشاره کرد و گفت: در صورتی که اعتبارات پروژه ها توسط مدیری پیگیری نشود در اعتبارات سال آینده آن دستگاه تجدید نظر خواهیم کرد.

قادری همچنین از دغدغه خود در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان هم اشاره کرد و گفت: بخشداران و دهیاران تلاش کنند تا دفاتر فنی روستایی هر چه زودتر ساماندهی شوند تا شاهد ساخت و سازهای بی قواره در شهرستان نباشیم.

وضعیت استان بسیار خوب است / استاندار انصافا " کارمی کند

حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری هم در این جلسه به برگزاری بسیار خوب مراسم ۹ دی امسال با تلاش فرماندار شهرستان اشاره کرد و گفت: مراسم ۹دی امسال بدون تنش برگزار شد در حالی که عده ای دوست داشتند تنشی ایجاد شود اما هوشمندی مسئولان جلوی این تنش ها را گرفت.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه برگزاری چنین مراسمی کار ساده ای نیست، افزود: روی این موضوع کار و دست اندازهای بسیاری هم پشت سر نهاده شد تا این مراسم برگزار شود.

خطیب جمعه سورک به مناسبت های دهه فجر هم اشاره کرد و گفت: قطعا عده ای هستند که سنگ اندازی می کنند تا با لطایف الحیل و ایجاد شبهه نابخردانه و کینه توزانه خللی در روند برگزاری برنامه ها ایجاد و یا اینکه فضا را مسموم کنند اما باید هوشیار بود و در صحنه نیز حضور داشت.

حجت الاسلام رسولی با تاکید بر اینکه وضعیت شهرستان خوب است، افزود: در نگاه های مختلف و در حوزه های متعدد شهرستان موفق عمل کرده است، اما در بعضی از فضاها عده ای با عناوین مختلف به دنبال ایجاد نگرانی برای مردم هستند.

وی با تعبیر اینکه این افراد بچه هایی هستند که موش می دوانند، گفت: تحلیل های نابجا و دروغ نگاشته می شود که فضای جامعه را تنش زا جلوه دهند در حالی که واقعیت طور دیگری است.

امام جمعه میاندورود گفت: واقعیت در شهرستان مشخص است و نباید نگران بچه بازی های عده ای که می خواهند خود را بزرگ نشان دهند بود.

وی با بیان اینکه در شهرستان و استان نیازمند وحدت هستیم، گفت: نیاز ضروری و قطعی به وحدت داریم که البته در شهرستان این وحدت و یکپارچگی وجود دارد اما برخی دغدغه های ناشی از ارائه تحلیل های غلط به مردم نیز وجود دارد که نیازمند است افراد حساس باشند.

حجت الاسلام رسولی در توصیف فضای سیاسی و کاری استان مازندران نیز ابراز داشت: وضعیت استان بسیار خوب است، استاندار عزیز، گرامی، پرتلاش و زحمت کش انصافا دارد کار می کند.

وی گفت: گاهی ما توقعاتی داریم که برآورده نمی شود اما بعضی از جاها هم ما باید بپذیریم بعضی اقدامات را آنها نمی توانند انجام دهند.

حجت الاسلام رسولی ادامه داد: زیرساخت های ما مشکل دارد اگر فرماندار، استاندار و حتی اگر دولت و همه مسئولان هم عوض شوند کاری از پیش نمی رود، بنابر این باید تلاش کرد تا زیرساخت ها را درست کنیم.

وی به وجود ضعف و مشکل در ساختار اداری کشور و استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: امروز بعضی از کارها در سطح شهرستان و استان انجام می شود و برخی گلایه ها و فریادها هم بلند می شود که این به ساختار اداری ما باز می گردد.

حجت الاسلام رسولی افزود: متاسفانه از بعضی جاها بعضی از سفارش ها و فشارها و توصیه های نابجا هم انجام می شود که دست فرماندار، استاندار و مسئولان را می بندد.

وی گفت: اگر کاری انجام می شود باید حواشی حذف شود و به متن برگردیم که اگر این مسایل حذف و ساختار هم اصلاح شود هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

خطیب جمعه سورک با بیان اینکه باید دست هم را بگیریم و مچ گیری نکنیم، افزود: باید به هم کمک کنیم نه اینکه همدیگر را هل دهیم و بعد بنشینیم به او بخندیم که متاسفانه این اتفاق در بعضی از جاها مشاهده می شود.

گفتنی است در این جلسه مدیریت امور توزیع برق شهرستان میاندورود به بیان گزارش عملکرد اداره مربوطه پرداخت.

استان مازندران برق حقوق دانش آموز دستگاه های اجرایی دولت دهه فجر شورای اداری فرماندار فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر