کد خبر: 242380 A

امام جمعه قائم شهر مطرح کرد؛

آموزش و پرورش امروز نسبت به قبل از انقلاب تغییرات مثبت چشمگیری داشته است و با ریشه کن شدن بی سوادی و توسعه کمی و کیفی در امر آموزش، رشد علمی را بدنبال داشت.

امام جمعه شهرستان قائم شهر گفت: رشد علمی جوانان کشور، دشمن را رنج می دهد واین علم آموزی، باید با همت عمومی بصورت فراگیر و با برنامه انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم شهر، آیت الله معلمی در مراسم گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش که در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد با بیان اینکه فکر، سرمایه ای است که خداوند در نهاد همه بندگانش قرار داده است اظهار داشت: مشارکت و مشورت با یکدیگر، موجب می شود همگان از این سرمایه استفاده نمایند.

وی، افزود: در آموزه های دینی ما تأکید فراوانی شده تا از خودپسندی و خود محوری پرهیز نماییم و با کنار گذاشتن خود رأیی مشارکت و مشورت در اندیشه را به کاربندیم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه یافتن مسیر و راه هایی که به نتایج بهترختم می شود، در سایه مشورت، امکان پذیر است، تصریح کرد: اما در درجه آخر، نتیجه و تصمیم گیری با خود فرد است.

آیت ا… معلمی به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: این نهاد، یک مجموعه جدی و قوی است که درآن نمایندگان برای اجراییات کشور بصورت جمعی، اظهار نظر می کنند تا به نتایج بهتری دست یابند.

وی، ادامه داد: در کار جمعی، باید تحمل داشت، زیرا تضارب آرا را بدنبال دارد و برای رسیدن به نظر واحد باید صبر و حوصله پیشه کرد.

امام جمعه شهرستان قائم شهر اظهار داشت: آموزش و پرورش امروز نسبت به قبل از انقلاب تغییرات مثبت چشمگیری داشته است و با ریشه کن شدن بی سوادی و توسعه کمی و کیفی در امر آموزش، رشد علمی را بدنبال داشت.

وی، پیشرفت های علمی نسل جوان را عامل خشم استکبار برشمرد و خاطر نشان کرد: رشد علمی جوانان کشور، دشمن را رنج می دهد واین علم آموزی، باید با همت عمومی بصورت فراگیر و با برنامه انجام شود.

آیت ا… معلمی ضمن ابراز رضایت از عملکرد اداره آموزش و پروش شهرستان یادآور شد: برای نوسازی ساختمانهای فرسوده نیازمند فرهنگ سازی مناسب در بحثاهداء زمین و ساخت و ساز مدارس در جامعه هستیم که خوشبختانه خیرین مدرسه ساز قائم شهری همیشه پیشقدم هستند و باید این روحیه تقویت شود.

امام جمعه شهرستان قائم شهر در پایان گفت: فرهنگیان و معلمان در بین اغشار مختلف جامعه، یک سر و گردن بالاتر و عزیزتر هستند و با تلاش این عزیزان، دانش آموزان قائم شهری توانستند به آمار خوبی در ورود به دانشگاهها و مراکز علمی معتبر دست پیدا کنند.

استکبار انقلاب خشم رشد ریشه کن شدن بی سوادی سالن اجتماعات سرمایه شورای آموزش و پرورش مدرسه نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر