کد خبر: 239873 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری خبر داد:

دوره آموزشی مهارتی زنان روستایی تحت عنوان پرورش قارچ خوراکی در مدیریت شهرستان ساری با حضور ۱۹ نفر از فراگیران به مدت چهار روز برگزار شد.

دوره آموزشی مهارتی زنان روستایی با عنوان پرورش قارچ در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری با حضور ۱۹ نفر از فراگیران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، طهمورثقاسم نژاد طی گفتگویی اعلام کرد: دوره آموزشی مهارتی زنان روستایی تحت عنوان پرورش قارچ خوراکی، در مدیریت شهرستان ساری با حضور ۱۹ نفر از فراگیران به مدت چهار روز برگزار شد.

وی، افزود: در این دوره ضمن پخش مطالب آموزشی در قالب پاورپوینت، مهندس آقاجانی مدرس پروژه در راستای چگونگی پرورش قارچ، شرایط یک سالن استاندارد، ضد عفونی محل پرورش، شرایط رطوبت و دمایی سالن، انواع آفات و بیماری ها و نحوه کنترل آنان و برداشت قارچ مطالبی عنوان نمود.

مدیر جهاد کشاورزی ساری، مطالب آموزشی ارائه شده در این کلاس را شامل استفاده از یک تن کمپوست برای ۲۵ تا ۳۰ متر مربع، شرایط یک سالن استاندارد، ضد عفونی محل پرورش با آجر فرمالین و یا فرمالین مایع و یا وایتکس، عملیات پس از ورود کمپوست به سالن، رعایت دما در سالن، تهویه مناسب باد در سالن، شناخت مهم ترین آفت قارچ مگس سرکه و راه های پیشگیری و مبارزه، عنوان کرد.

استاندارد جهاد کشاورزی روابط عمومی سازمان زنان ساری آموزشی روستایی مهارتی پرورش قارچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر