کد خبر: 239574 A

استاندار مازندران:

دانشگاهها به کمک توسعه مازندران بیایند و از ظرفیت دانشگاههای مازندران برای توسعه همه جانبه استان باید بهره برد.

استاندار مازندران که در جمع اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر سخن می گفت خواستار ارتقاء توان علمی و پژوهشی دانشگاههای مازندران برای برون رفت از مشکلات شد.

به گزارش ایلنا، دکتر ربیع فلاح گفت: دانشگاهها باید توسعه کیفی را مبنای فعالیتهای خود قرار دهند و با ایجاد شرکتهای دانش بنیان به کمک تولید علم و تبدیل ایده به پدیده بشتابند.

مقام عالی دولت در استان تاکید کرد: دانشگاه باید کارآفرین باشد و برای تحقق این امر می تواند از توان سایر دانشگاههای استان نیز بهره گرفت.

وی افزود: ایجاد مرکز رشد از سوی دانشگاه علم وصنعت مازندران در بهشهر کار بسیار ارزشمندی است که باید دنبال شود.

استاندار مازندران بر ایجاد زمینه های لازم برای بروز خلاقیت ها و مهارتهای دانشجویان تاکید کرد و گفت: همه امکانات و ظرفیت ها باید برای توسعه اقتصادی و عمرانی استان مورد استفاده قرار گیرد.

ربیع فلاح تصریح کرد: دانشگاهها به کمک توسعه مازندران بیایند و از ظرفیت دانشگاههای مازندران برای توسعه همه جانبه استان باید بهره برد.

در این نشست دکتر محمد زاده رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران و تعدادی از معاونین این دانشگاه به بیان مسائل و مشکلات پرداختند.

محمد زاده رئیس این دانشگاه در گزارشی تعداد دانشجویان این دانشگاه را ۱۶۰۰ دانشجو اعلام کرد و گفت: این تعداد دانشجو در ۶ رشته مهندسی کارشناسی و ۶ رشته کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند و از مجموع دانشجویان این مرکز ۲۵۰ دانشجو در دوره های کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

خلاقیت دانشجو دولت رئیس دانشگاه رشد علم و فناوری کارشناسی کارشناسی ارشد مشکلات مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر