کد خبر: 236825 A

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در نشست خبری به مناسبت هفته سوادآموزی:

یکی از برنامه ها در طرح ریشه کنی بی سوادی انسداد مبادی بی سوادی است و با پیگیری های انجام شده همه دانش آموزانی که شرایط تحصیل در مدرسه را از دست داده بودند برای ادامه تحصیل به مدرسه بازگردانده شدند و ۱۰۰ درصد افرادی که ثبت نام نکردند ولی باید درس می خواندند شناسایی کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: پدیده بی سوادی مانع از رسیدن به توسعه است و اگر به دنبال توسعه در جامعه هستیم همکاری همه نهادها در باسوادکردن نیروی انسانی اهمیت دارد.

به گزارش ایلنا، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید علی قاسمی در نشست خبری به مناسبت هفته سوادآموزی با اشاره به لزوم توسعه سوادآموزی اظهارداشت: پدیده بی سوادی مانع از رسیدن به توسعه است و اگر به دنبال توسعه در جامعه هستیم همکاری همه نهادها در باسوادکردن نیروی انسانی اهمیت دارد.

وی، با بیان اینکه برای ریشه کنی بی سوادی و کمک به حل مشکلات در این زمینه یافتن آمار صحیح در حل بی سوادی در مازندران مهمترین گام در ریشه کنی بی سوادی است خاطرنشان کرد: یافتن آمار بی سوادی کار آسانی نیست و شناسایی بی سوادان از اقداماتی است که به همکاری همه دستگاه های مرتبط با آمار نیاز دارد.

قاسمی، تاکید کرد: سازمان های متولی آمار در نقاط مختلف استان می توانند با شناسایی جمعیت بی سواد این افراد را به مدیریت آموزش و پرورش محل سکونت خود معرفی کنند و همه امکانات نیز برای باسوادی به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد.

وی افزود: در طرح باسوادی در گروه هدف ۱۰ تا ۴۹ سال سعی می شود تا متناسب با نیاز بزرگسالان به آنان خدمات آموزشی ارائه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: یکی از برنامه ها در طرح ریشه کنی بی سوادی انسداد مبادی بی سوادی است و با پیگیری های انجام شده همه دانش آموزانی که شرایط تحصیل در مدرسه را از دست داده بودند برای ادامه تحصیل به مدرسه بازگردانده شدند و ۱۰۰ درصد افرادی که ثبت نام نکردند ولی باید درس می خواندند شناسایی کردیم.

وی، از رسانه ها خواست در زمینه ترویج سواد آموزی در شهر های مختلف استان اطلاع رسانی کنند.

قاسمی بسیج عمومی همه اقشار در ریشه کنی بی سوادی را ضروری دانست و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۴ بی سوادی در مازندارن ریشه کن شود تا استان الگویی در رسیدن به این روش باشد.

وی، از تدوین سه کتاب ویژه سوادآموزان در مازندران خبر داد و گفت: این کتاب ها متناسب با نیازهای آموزشی تعریف شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بخشی از سخنان خود با بیان این که در گروه هدف بیش از ۷۶هزار بی سواد داریم، تصریح کرد: در مرحله نخست ده هزار نفر زیر پوشش آموزش قرار می گیرند.

قاسمی، با اشاره به برنامه ریزی در زمینه بررسی نقاط مختلف استان و پایش آمار بی سوادان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران، ساماندهی دانش آموزان کار در این طرح است.

آموزش و پرورش بسیج پوشش جامعه دانش آموزان روابط عمومی مدرسه مدیرکل آموزش و پرورش مشکلات نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر