کد خبر: 236743 A

معاونت نهضت سواد آموزی مازندران:

تقی نیا از تالیف سه کتاب فارسی، ریاضی و قرآن برای بانوان سراسر کشور در حوزه سواد آموزی خبر داد وابراز داشت: مازندران در خصوص چهره های موفق جزء استانهای برتر کشور محسوب می شود

تقی نیا از تالیف سه کتاب فارسی، ریاضی و قرآن برای بانوان سراسر کشور از سوی آموزش و پرورش مازندرا ن در حوزه سواد آموزی خبر داد وابراز داشت: مازندران در خصوص چهره های موفق جزء استانهای برتر کشور محسوب می شود.

به گزارش ایلنا از ساری، داود تقی نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه در هفته نهضت سواد آموزی در اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد اظهار داشت: در بحثسوادآموزی تا سال ۸۵،۱۰۲ نفر به عنوان چهره های برتر از نهضت سوادآموزی در جامعه مطرح شدند که از این تعداد ۳۶ نفر دیپلم، ۲۵ نفر فوق دیپلم، ۳۹ نفر لیسانس، ۳نفر فوق لیسانس و ا نفر آنها نیز موفق به کسب دکترا شد.

وی افزود: فرد باسواد به کسی تلقی می شود که مهارت خواندن، نوشتن را بداند و مسلط به یک زبان خارجی و مسلط به کامپوتر باشد.

تقی نیا از تالیف سه کتاب فارسی، ریاضی و قرآن برای بانوان سراسر کشور در حوزه سواد آموزی خبر داد وابراز داشت: مازندران در خصوص چهره های موفق جزء استانهای برتر کشور محسوب می شود

معاونت نهضت سواد آموزی بیان داشت: در حال حاضر در حال ساخت ۶ برنامه مستند روایی از چهره های موفق و تأثیر گذار جامعه در حوزه نهضت سوادآموزی هستیم که از شبکه استانی پخش خواهد شد.

وی با ابراز تأسف از اینکه بخشی عمده بیسوادی و کم سوادی به لحاظ مشکلات اقتصادی خانوده ها بوده است، اظهار داشت: یکی از راه حل های مناسب برای از بین بردن کم سوادی و بیسوادی در جامعه فرهنگ سازی است که باید این مسئله مهم در بین اقشار جامعه بصورت گسترده انجام پذیرد.

تقی نیا در ادامه افزود: از سال ۸۵ تاکنون هیچگونه جذب نیروی انسانی نداشتیم و همه افراد در قالب برون سپاری در حال فعالیت هستند.

معاونت نهضت سواد آموزی بخش عمده ای از آمار بیسوادان در استان را کذایی اعلام کرد و اظهار داشت: در ۱۳ گروه سوادآموزی، در بخش انتقال و تحکیم در سال جاری ۱۷ هزار و ۱۲۰ نفر کم سواد یا بی سوادن هستند که از تعداد تاکنون ۹ هزار و ۲۵۳ نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه جامعه مخاطبین ما از سن تا ۴۹ سال هستند افزود: برای گروه هدف معلولین جسمی و حرکتی، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست و کودکان کار، کارگروهی برای شناسایی این افراد تشکیل شده است.

تقی نیا در ادامه درج پیام کوتاه مقام معظم رهبری با موضوع سوادآموزی، مصاحبه و گفتگو با چهره های موفق، دیدار با پیشکسوتان، نقد و بررسی برنامه بی سوادی، برگزاری مسابقه انشاء نویسی، تجلیل از چهره های برتر را از جمله برنامه های هفته نهضت سواد آموزی در استان مازندران برشمرد.

آموزش و پرورش اصحاب رسانه بیسوادی پوشش جامعه فرهنگ سازی قرآن کتاب درسی مصاحبه مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر