کد خبر: 236508 A

عضو شورای اداری بابلسر:

مشکل کم‌آبی در بهنمیر به حدی عمیق است که برخی از روستاهای آن مثل عربخیل در بعضی از ساعات روز حتی یک قطره آب شرب هم ندارند و ما مجبور به آب‌رسانی از طریق تانکر آب می‌شویم.

عضو شورای اداری بابلسر گفت: بهنمیر با بحران کم‌آبی مواجه است.

به گزارش ایلنا، مجتبی حبیب‌نژاد در جلسه هم‌اندیشی دهیاران بخش بهنمیر با اشاره به معضل کم‌آبی در بهنمیر خواستار رفع این مشکل از سوی مسئولان ذیربط شد و اظهار کرد: آب نیاز اولیه و اساسی مردم است، که باید در اولویت باشد.

وی با بیان اینکه مشکل کم‌آبی در بهنمیر بسیار چشمگیر بوده و سبب نارضایتی مردم شده است، تصریح کرد: مشکل کم‌آبی در بهنمیر به حدی عمیق است که برخی از روستاهای آن مثل عربخیل در بعضی از ساعات روز حتی یک قطره آب شرب هم ندارند و ما مجبور به آب‌رسانی از طریق تانکر آب می‌شویم.

بخشدار بهنمیر با اعلام اینکه بر اساس توافقات انجام شده با شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی مقدار آب وارد شده به بخش باید ۱۳۰ لیتر بر ثانیه باشد، گفت: این در حالی است که آب ورودی به بهنمیر تنها ۶۰ تا ۷۰ لیتر بر ثانیه بوده و نیاز است مسئولان مربوطه پیگیری لازم را برای احقاق حق مردم انجام دهند.

حبیب‌نژاد از اتمام پروژه مجتمع آب‌رسانی بهنمیر با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان خبر داد و افزود: با وجود اتمام این پروژه و شرایط حاد منطقه لازم است، مسئولان هر چه زودتر مدیریت لازم را درباره بهره‌برداری از آن انجام دهند.

وی با تاکید برافزایش فعالیت تعاونی دهیاران با بیان اینکه از تعاونی دهیاران انتظار فعالیت بیشتر داریم، به آموزش دهیاران برای آشنایی با وظایف محوله تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به گسترده بودن وظایف دهیاران، آموزش مستمر در راستای ارتقای کارآیی‌ها و افزایش توانایی دهیاران و کارکنان دهیاری‌ها امری ضروری است.

حبیب‌نژاد خواستار توجه دهیاران به مسائل فرهنگی روستا شد و گفت: دهیاران با پایگاه‌های مقاومت روستا در مسائل فرهنگی همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.

شرکت آب و فاضلاب شورای اداری شهری و روستایی همکاری و تعامل آب بحران آبی بهنمیر مواجه دهیاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر