کد خبر: 236501 A

در نهمین جلسه کارگروه اشتغال مطرح شد؛

بانک ها نباید نگران برگشت سرمایه های خود باشند زیرا در استان، شاهد روند روبه رشد بازگشت سرمایه به بانکها هستیم.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران گفت: باید از سهمیه ابلاغی که به مازندران اختصاص می یابد به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، علی احسانی شامگاه شنبه در نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، با بیان اینکه فرصت های شغلی در مازندران نیازمند شناسایی است اظهار داشت: انتظار می رود تمام دستگاههای اجرایی پس از شناسایی، همکاری لازم را برای ایجاد فرصت ای شغلی به عمل آورند.

وی با انتقاد از ناهماهنگی بین بانک ها با دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی افزود: با توجه به تأکید ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت انتظار می رود همه عوامل اجرایی و اقتصادی در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران، به آخرین عملکرد بررسی پرداخت تسهیلات، طرح های اشتغال زا از محل توان تسهیلات دهی، مشاغل خانگی و صندوق توسعه ملی در سالجاری اشاره کرد و گفت: انتظار می رود ابلاغی که از سوی بانک ها اعلام می گردد توسط بانک های استان به اجرا درآید.

وی تصریح کرد: باید از سهمیه ابلاغی که به مازندران اختصاص می یابد به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.

احسانی، با تأکید بر اینکه بانک هایی که نسبت مصارف به کل منابع زیر صفر است خواستار ارایه سرمایه در گردش به واحدهای نیازمند شد.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران افزود: بانک ها نباید نگران برگشت سرمایه های خود باشند زیرا در استان شاهد روند روبه رشد بازگشت سرمایه به بانکها هستیم.

در ادامه این جلسه، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از کاهش ده درصدی بیمه بیکاری در استان خبر داد.

علی بابایی کارنامی افزود: امیدواریم با انعقادی که بین بانک توسعه و تعاون و سازمان بنادر انجام گرفته است با ارایه تسهیلات کم بهره بتوانیم میزان اشتغال در استان را گسترش دهیم.

اشتغال بخش خصوصی بیکاری رشد سرمایه سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی کار و رفاه اجتماعی هیئت دولت مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر