کد خبر: 236498 A

استاندار مازندران اعلام کرد:

باید مزیت اقتصادی و بسته های حمایتی را برای سرمایه گذار فراهم کنیم و این موضوع می بایست از طریق رسانه ها تبلیغ و فرهنگ سازی شود.

استاندار مازندران گفت: روند ساخت و ساز غیرمجاز در مازندران متوقف شده است.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان برارزیابی دقیق از روند اجرای برنامه ها و نحوه صرف اعتبارات از سوی دستگاه های اجرایی، طی سال ۹۳ و تداوم پیگیری ها در این راستا، تاکید کرد و بیان داشت: سال ۹۳ علیرغم همه کاستی ها، سال موفقی در زمینه های فرهنگی و اقتصادی برای استان بود و ان شاء الله بهره برداری از پروژه های اقتصادی در حال اجرا، طی دهه فجر امسال، موید این توفیقات خواهد بود.

فلاح با اشاره به این که در سال قبل شاهد رشد بودجه استان بوده ایم و ضریب بودجه سال ۹۳ نسبت به سال های قبل افزایش داشته است، خاطر نشان ساخت: در سال ۹۴ نیز در تمامی بخش ها نسبت به سال ۹۳ شاهد رشد و تداوم افزایش بودجه خواهیم بود.

مقام عالی دولت در مازندران تاکید کرد: تا زمان تصویب نهایی بودجه سال ۹۴، مدیران دستگاه های اجرایی تعامل خود را با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و وزرات خانه های متبوع حفظ نمایند.

وی، بر شناسایی زمینه های بروز مشکل در راستای مقابله بهنگام با حوادثغیر مترقبه تاکید کرد و افزود: اعتبارات تعیین شده به ویژه در بخش لایروبی انهار و رودخانه ها به درستی هزینه شود.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای توسعه همه جانبه استان، حضور و مشارکت بخش خصوصی در همه حوزه ها جهت گیری ماست.

فلاح با اشاره به وجود مشکلات چند ده ساله در مازندران، بیان داشت: باید مزیت اقتصادی و بسته های حمایتی را برای سرمایه گذار فراهم کنیم و این موضوع می بایست از طریق رسانه ها تبلیغ و فرهنگ سازی شود.

وی با اشاره به مزیت استان در برخورداری از خیرین توانمند، اظهار داشت: در طرح هایی که توجیه اقتصادی دارند می توانیم از ظرفیت خیرین استفاده کنیم.

فلاح در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه استان ما در گذشته جولانگاه ساخت و ساز غیرمجاز بود، تصریح کرد: امروز اعلام می کنیم که این روند متوقف شده و باید ادامه داشته باشد و هرجا که تخریب صورت گرفته باید آثار کشاورزی مجدداً احیا شود.

استاندار مازندران یکی از نقاط قوت استان را استفاده از دریا برای پرورش ماهی دانست و گفت: خوشبختانه نگاه سازمان محیط زیست به این مسئله بسیار مثبت بوده و بخش خصوصی نیز پای کار است، پس باید به خوبی از این فرصت استفاده و شرایط را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اتمام عملیات اجرایی محور سوادکوه تا پایان امسال، اذعان داشت: باید ثابت کنیم مدیریت جهادی را به صورت علمی در مازندران به مرحله اجرا درآورده ایم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به فراهم بودن همه شرایط برای تسریع در اتمام این پروژه، تصریح کرد: فرمانداران آن منطقه باید به صورت مداوم پیگیر بوده و گزارش روند کار را به ما بدهند.

بودجه پرورش ماهی جلسه شورای برنامه ریزی دهه فجر رسانه رشد سرمایه فرهنگ سازی محیط زیست مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر