کد خبر: 230670 A

معاون سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی کشور دارای ۷۲ بیمارستان، هفت کلینیک تخصصی و عمومی، ۲۵۴ مرکز درمانی و تعدادی دندانپزشکی است.

معاون درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: در رده پزشکان عمومی در ارائه خدمات درمانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایلنا از ساری، محمدعلی همتی ظهر امروز در حاشیه بازدید خود به همراه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور از بیمارستان رازی چالوس با بیان اینکه در رده پزشکان عمومی در ارائه خدمات درمانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی مشکلی وجود ندارد، گفت: در رده تخصصی در برخی از استان‌ها دچار مشکل هستیم و فشار کار در بعضی از حوزه‌های درمانی مانند دندانپزشکی زیاد است و به همین دلیل نظام پرداختی پزشکان اصلاح شد تا جاذبه برای پزشکان متخصص ایجاد شود.

معاون درمانی سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی کشور دارای ۷۲ بیمارستان، هفت کلینیک تخصصی و عمومی، ۲۵۴ مرکز درمانی و تعدادی دندانپزشکی است، گفت: خدمات در بیمارستان‌هایی سازمان تامین اجتماعی رایگان است و هزینه‌ای از بیمه ‌شدگان دریافت نمی‌شود.

وی بیان داشت: در کنار بیمارستان‌های در تملک سازمان، با سرمایه‌گذاری بزرگ سازمان تامین اجتماعی در مراکز درمانی خصوصی، دولتی و پرداخت به موقع به مراکز طرف قرارداد، نشان از عزم جدی سازمان تامین اجتماعی در راستای احیای دفترچه‌های خدمات درمانی است به طوری که بدهی مهر ماه نیز پرداخت شد که این در طول تاریخ سازمان تامین اجتماعی کشور بی‌سابقه است.

این مسئول تصریح کرد: با وزارت بهداشت و درمان کشور درباره بهره‌مندی بیمارستان‌های تامین اجتماعی از نیروهای شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و حتی هیئت علمی این دانشگاه‌ها مذاکره شد و در آینده نیروهای دانشگاهی در حوزه‌های علوم پزشکی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی برای ارائه خدمات تمام وقت حضور می‌یابند.

همتی در ادامه از افزایش درآمد پزشکان و پرستاران شاغل در مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی براساس ابلاغ کتاب ارزش نسبی خبر داد وافزود: درآمد پزشکان و پرستاران براساس ابلاغ کتاب ارزش نسبی افزایش پیدا کرد که براساس آن به طور متوسط حدود ۱۲۰ درصد ارزش نسبی خدمات اضافه شده که در نتیجه همکاران پزشک توانستند خدمات بهتری ارائه کنند.

وی درباره ضریب بیمه سلامت و اختلاف نظر با سازمان تامین اجتماعی متذکر شد: قرار منابع بیمه‌ای یکسان در سازمان تامین اجتماعی طبق قانون ۹ ممیز ۲۷ درصد یعنی هفت درصد از حق بیمه در بخش درمان هزینه می‌شود.

بیمارستان پزشک تامین اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی درآمد سازمان تامین اجتماعی سرمایه گذاری سلامت علوم پزشکی وزارت بهداشت و درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر