کد خبر: 223486 A

رییس جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبرداد:

رییس جهاد کشاورزی شهرستان آمل از یکپارچه سازی۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آمل خبرداد.

مرتضی امینی، رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: در شهرستان آمل حدود ۳۸هزار هکتار اراضی شالیزاری وجود دارد که بیشترین بهره برداری را خواهد داشت.

وی در گفتگو با ایلنا در آمل تصریح کرد: اگر در کشور اصفهان، شیراز و تبریز جزو کلان شهر ها محسوب میشوند آمل بعنوان کلان شهر کشاورزی میباشد.

امینی با بیان اینکه ضعف هایی در رابطه با تامین آب کشاورزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: امسال حدود دو میلیارد تومان در حفر و تجهیز چاه هزینه شده است و امیدواریم با حمایت مسئولین مشکلات سالانه مربوط به آب را تامین کنیم.

این مسئول ادامه داد: ساخت ساز های غیر مجوز در اراضی کشاورزی بلافاصله پس از اطلاع جلوگیری خواهد شد.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه امسال ۳هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آمل یک پارچه سازی میشوند، تصریح کرد: از ۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری در سطح شهرستان در حدود ۱۵ درصد زمین های شالیزاری یک پارچه سازی اراضی شده است و امسال قرار شده از فایناس کشور چین استفاده شود حتی چینی ها به آمل آمدند و طرح های یک پارچه سازی را بازدید کرده و قراربر این است امسال پر پیمان شود و حدود سه هزار از اراضی کشاورزی یک پارچه سازی شوند.

وی در پایان گفت: کود های شیمیایی امسال وضعیت بسیا خوبی داریم و به کشاورزان توصیه میشود از الان کود پاییزه خود را تهیه کنند.

اصفهان جهاد کشاورزی چین زمین کشاورزی کلان شهر کود مشکلات شهرستان آمل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر