کد خبر: 212489 A

رئیس کانون هماهنگی شوارهای اسلامی کار، کارخانجات مازندران:

اگر دولت بتواند مساله اشتغال و رونق در بخش تولید را حل کند آنگاه می تواند همه مسائل و سیستم‌ها را هماهنگ کند تا از شرایط رکودی به خوبی خارج شویم اما متاسفانه در ۸ سال گذشته شرایط بدی را تجربه کردیم.

میرعلی شیرافکن گفت: با وجود اینکه دولت سعی دارد آرامش نسبی را به بازار کار برگردانند اما هیچ علامتی برای خروج از رکود دیده نمی‌شود.

رئیس کانون هماهنگی شوارهای اسلامی کار کارخانجات مازندران عمده توجه دولت را رفع مشکل اشتغال و خروج از رکود، بدون تشدید تورم عنوان کرد و در این زمینه به ایلنا گفت: نشانه‌های مثبتی از حرکت صنایع بحران زا به سمت خروج از رکود دیده نمی‌شود.

او با بیان اینکه امیدواریم فشارهایی که در گذشته بر اقتصاد و مردم ایران حاصل شده بود، به تدریج کم شود افزود: نخستین کار دولت در سال ۹۳ در کنار کنترل تورم، باید این باشد که واحدهایی را که به دلیل معوقات بانکی تعطیل شده، به حرکت در آیند. این در حالی است که هنوز چنین عزمی در دولت دیده نشده است.

به گفته شیرافکن، اگر دولت بتواند مساله اشتغال و رونق در بخش تولید را حل کند آنگاه می تواند همه مسائل و سیستم‌ها را هماهنگ کند تا از شرایط رکودی به خوبی خارج شویم اما متاسفانه در ۸ سال گذشته شرایط بدی را تجربه کردیم.

این فعال کارگری در ساری تاکید کرد: دولت باید روی بحثاشتغال متمرکز شودو سرمایه موجود را در بخش صنعت به حرکت در آورد.

او گفت: احیاء کارخانه‌ هایی که با امکانات فراوان هم اکنون تعطیل ونیمه تعطیل هستد می‌تواند سریعا زمینه اشتغال زایی را فراهم کنند.

به گفته وی در حال حاضر در کشور صدا‌ها واحد تولیدی وجود دارند که به دلایل مختلف فعالیت تولیدی آن‌ها متوقف شده‌است که در صورت رفع مشکلاتشان نیازی به سرمایه‌گذاری جدید نیست. البته بعضی از این واحدهای تولیدی ممکن است غیراقتصادی باشد.

شیر افکن در بخش پایانی سخنان خود به موضوع قرا دادهای موقت کار در واحد‌های تولیدی اشاره کرد و گفت: قراردادهای موقت کار به ضرر بخش صنعت و تولید است و بهره وری را کاهش می‌هد.

رئیس کانون هماهنگی شوارهای اسلامی کار کارخانجات مازندران در خاتمه گفت: تا زمانی که بحثقرادادهای موقت کاردر واحد‌ها حاکم است بحثاخراج کارگر وجود دارد و کارگران فاقد امنیت شغلی خواهند بود.

اشتغال اقتصاد بازار کار بهره وری تورم دولت سرمایه سرمایه گذاری شیر مردم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر