کد خبر: 207927 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبرداد:

آمارها نشان می دهد درپنج ماه نخست امسال، تعداد ۹۹نفر(۷۰ مرد و مابقی زن) از عابرین پیاده در بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵(پانزده) درصد کاهش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: آمارها نشان می دهد درپنج ماه نخست امسال، تعداد ۹۹نفر(۷۰ مرد و مابقی زن) از عابرین پیاده در بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵(پانزده) درصد کاهش داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادثرانندگی در پنج ماه امسال را ۳۵۸ اعلام کرد و افزود: ۲۷درصد کل تلفات حوادثرانندگی پنج ماه امسال عابرین پیاده بودند.

این مقام اجرایی استان ۵۰درصد از علت فوت عابرین را شکستگیهای متعدد و ۴۰ درصد را ضربه به سر دانست و اظهار داشت: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادثرانندگی کشته می شوند، افراد بالای ۵۰ سال با ۶۳ درصد و کمترین سنین ۱۰ به پایین با ۴درصد قرار دارند.

وی با اشاره به متاهل بودن ۸۳درصد از کشته شدگان گفت: اردیبهشت و خرداد ماه هر کدام با ۲۷ مورد فوتی بیشترین ماهی بود که این اتفاق در آن به ثبت رسید.

عباسی ضمن بیان اینکه بالاترین آمار فوتی های عابران پیاده در شهرستان‌های ساری با ۱۵، آمل و نوشهر هر کدام با ۱۱ مورد رخ داد، افزود: ۶۲ درصد وسیله درگیر با عابرین سواری هستند.

وی در خصوص تحصیلات متوفیان عابران پیاده اظهار داشت: ۸۱درصد از کشته شدگان در سطح کمتر از دیپلم هستند افزود: نکته مهم این است که در ۶درصد از موارد برخورد موتورسوار با عابرین پیاده منجر به مرگ شده است.

این مقام اجرایی استان در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد: این افزایش ایجاب می کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند. چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی توانند خود را هنگام حوادثرانندگی از مهلکه نجات دهند. و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می برد.

استان مازندران بیمارستان پوکی استخوان تصادفات رانندگی دیپلم روابط عمومی سالمندان فوت مرگ مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر