کد خبر: 190784 A

رییس جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر:

در تیرماه سالجاری بیش از ۷۱۰ هزار قطعه جوجه ریزی توسط صاحبان مرغداری های شهرستان قائم شهر در سالن های مرغداری گوشتی انجام شد.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر گفت: در تیرماه سالجاری بیش از ۷۱۰ هزار قطعه جوجه ریزی توسط صاحبان مرغداری های شهرستان قائم شهر انجام شد

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم شهر، " علی درویش نیا " در گفتگویی با بیان اینکه در تیرماه سالجاری بیش از ۷۱۰ هزار قطعه جوجه ریزی توسط صاحبان مرغداری های شهرستان قائم شهر در سالن های مرغداری گوشتی انجام شد اظهار داشت: بمنظورتامین امنیت غذایی و نیاز پروتئین جامعه، این تعداد جوجه ریزی در ۳۴ واحد مرغداری گوشتی انجام شد.

وی افزود: از این تعداد جوجه ریزی بیش از یک هزار و دویست تن گوشت سفید به ارزش بالغ بر هشت میلیارد و ششصد میلیون ریال در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه گردید

رییس جهاد کشاورزی قائم شهر در رابطه با اولین کشت مجدد برنج در شهرستان قائم شهر با حضور جمعی از مسؤولین، کشاورزان گفت: عملیات کشت مجدد برنج در سطح هشت هزار متر مربع از نوع رقم طارم در روستای کاسگر کلا انجام شد.

درویش نیا با پیش بینی اینکه در سالجاری بیش از دو هزار و نهصد هکتار از شالیزارهای شهرستان قائم شهر به کشت مجدد برنج و پرورش رتون اختصاص یابد تصریح کرد: سطح کشت اول برنج شهرستان قائم شهر در سالجاری بالغ بر ۱۱ هزار و ۲۵۱ هکتار می باشد.

برنج جامعه جهاد کشاورزی گوشت شهرستان قائم امنیت کشاورزان مرغداری جوجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر