کد خبر: 179425 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران مطرح کرد:

با توجه به اینکه فصل کشاورزی در تابستان است مازندران با کمبود آب شرب و زراعی مواجه است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران از عملیات اجرایی و آغاز مطالعه ساخت ۱۳سد ذخیره آب در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، محمدابراهیم یخکشی عصر یک‌شنبه در آئین مراسم آغاز عملیات اجرایی فاز دوم انحراف آب سد مخزنی هراز با بیان اینکه هم‌اکنون استان ما در جهت ساخت سد عقب است، یادآور شد: با توجه به اینکه فصل کشاورزی در تابستان است مازندران با کمبود آب شرب و زراعی مواجه است.

وی با اعلام اینکه طی این سال‌ها برای تامین آب برنامه سدسازی از سوی مسئولان استانی قرار گرفته، اذعان داشت: امیدواریم با احداثاین سدها از آب‌های سطحی این استان از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد برسد. یخکشی از مطالعه ساخت ۱۰سد ذخیره آب در این استان خبرداد و گفت: هم‌اکنون در مازندران ۱۰ سد در حال بهره‌برداری و عملیات اجرایی سه سد نیز در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه با احداثسد هراز حدود ۵شهرستان استان از آب زراعی و شرب بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: علاوه براین با احداثاین سد بزرگ در بحثاقتصادی و مسائلی چون صنعت گردشگری و توزیع نیروی برق نیز در جایگاه ویژه‌ای قرار خواهد می‌گیرد.

وی با تاکید براینکه احداثانحراف آب و تونل یک فرایند مهم در سدسازی محسوب می‌شود، اظهارداشت: با توجه به مشکلات کمبود بودجه در عملیات عمرانی کشور انحراف آب در این سد بسیار حیاتی است.

یخکشی با اشاره به احداثتونل انحراف سد هراز نقطه تحولی در تسریع پروژه این سد بیان و عنوان کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیارد ریال از سوی موسسه قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در حال اجراست.

برق بودجه صنعت کشاورزی گردشگری مشکلات مازندران ذخیره آب سد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر