کد خبر: 164821 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

سیستم خدمات‌رسانی در دانشگاه علوم پزشکی باید آمادگی داشته باشد تا مردم از ۱۵ اردیبهشت بسته حمایتی دولت در بحثبهداشت و درمان را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نخستین نشست تخصصی و هم اندیشی شورای مشاوران و مسئولان امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور، با اشاره به برنامه‌های دولت و وزارت بهداشت در حوزه سلامت، در قالب بسته‌های حمایتی افزود: با اجرای بسته تحول سلامت هزینه‌های غیر متعارف در حوزه درمان از بین می‌رود.

به گزارش ایلنا از ساری، قاسم جان بابایی، در سخنانی گفت: سیستم خدمات‌رسانی در دانشگاه علوم پزشکی باید آمادگی داشته باشد تا مردم از ۱۵ اردیبهشت بسته حمایتی دولت در بحثبهداشت و درمان را اجرا کنند.

وی، تحول نظام سلامت در کشور را گامی برای حل مشکلات بهداشتی و درمانی جامعه دانست و تصریح کرد: تجاری شدن سیستم بهداشت و درمان سبب شد تا مردم برای درمان پرداخت از جیب داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در اجرای هدفمندی یارانه‌ها مقرر شد تا ۱۰ درصد اعتبار که بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌شود به وزارت بهداشت و بیمه‌ها اختصاص داده شود، اظهارداشت: با این اعتبار اختصاص داده شده افرادی که بیمه نیستند از جمله حاشیه‌نشینان شهر‌ها، بیمه می‌شوند.

جان بابایی، با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده در استان‌های مازندران و فارس، خاطرنشان کرد: افرادی که زیرپوشش پزشک خانواده قرار دارند در مراجعه به بیمارستان‌ها پنج درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: تهیه ملزومات پزشکی در بیمارستان و رایگان شدن زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی از دیگر مواردی است که در بسته تحول سلامت مورد توجه قرار گرفته است.

جان بابایی با بیان اینکه هزینه‌هایی که مجلس در اختیار دولت قرار داد همه مردم باید از آن سود ببرند، اظهارداشت: در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها مردم نباید نگران سلامت و درمان باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه فضای خدمات‌رسانی باید به نحو مطلوبی انجام شود، تصریح کرد: میزان رضایتمندی مردم از نظام اسلامی را خدمات‌رسانی‌ ما مسئولان رقم می‌زند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه سیاست‌های بنیاد بر مبنای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طراحی شد، گفت: وظیفه ما ارائه خدمات مطلوب به جامعه ایثارگران و جانبازان است.

عباسعلی رضایی همراهی دانشگاه علوم پزشکی به جامعه ایثارگران را مطلوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: در بحثآموزش با دانشگاه علوم پزشکی مشکلی نداریم.
رضایی ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی را در بحثدرمان ایثارگران مناسب دانست و ادامه داد: ایثارگران سرمایه‌های نظام اسلامی هستند.

بیمارستان جانبازان خدمات رسانی دانشگاه علوم پزشکی درمان دولت سرمایه سلامت وزارت بهداشت ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر