کد خبر: 164501 A

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش مازندران:

یکی از طرح‌های خوب و سازنده‌ای که در مازندران در حال اجراست، پالایش، شناسایی و جذب اولیای بی سواد دانش آموزان استان است.

سواد آموزی شروعی دوباره است و آن را تبدیل به فرصت یادگیری بهتر کنیم.

به گزارش ایلنا از ساری، داود تقی نیا معاون سواد آموزی به اتفاق لطفی رئیس اداره نظارت، سنجش وارزشیابی، مرادی رئیس اداره سواد آموزی قائم شهر و کار‌شناسان از کلاس‌های سوادآموزی شهرستان قائم شهر بازدید کردند.

معاون سوادآموزی مازندران ضمن تشکر از زحمات اداره سوادآموزی شهرستان، خطاب به سوادآموزان گفت: شرکت در کلاس‌های سواد آموزی باعثاصلاح سبک زندگی شما خواهد شد و هر چه بهتر بیاموزید و بدانید، آینده درخشانی در پیش روی شما و فرزندانتان خواهد بود.

وی اظهارداشت: سواد آموزی در آموزه‌های ناب دینی، بسیار پررنگ بوده است و باتوجه به پیشرفت‌های روزافزون فن آوری اطلاعات، سواد آموزی شروعی دوباره است و آن را تبدیل به فرصت یادگیری بهتر کنیم.

تقی نیا با اشاره به فرموده معمار کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر عزم عمومی مردم برای ریشه کنی مشکل بی‌سوادی تصریح کرد: یکی از طرح‌های خوب وسازنده‌ای که در مازندران درحال اجرا است، پالایش، شناسایی و جذب اولیای بی‌سواددانش آموزان استان می‌باشد و امیدواریم تا پایان سال جاری تعداد ۴۵۴۶ نفر از اولیای بی‌سواد استان تعیین تکلیف و آنان را باسواد کنیم.

وی سوادآموزی را یکی از اولویت‌های اساسی آموزش و پرورش جهت ریشه کنی بی‌سوادی نام برد و افزود: امیدوارم شما با درس خواندن درست، بتوانید نقش مؤثری در ریشه کنی بی‌سوادی استان ایفا نمایید.

معاون سوادآموزی در این بازدید از نزدیک باسوادآموزان دورهٔ انتقال گفتگو کرد و ضمن پرسش مسائل درسی، مشکلات آن‌ها را بررسی، و راهکارهای مناسب جهت رفع موانع حضور سوادآموزان در کلاس‌ها را مورد بررسی و سپس با اهدای جوایز از سوادآموزان تقدیر کردند.

گفتنی است تقی نیا ازکلاس‌های سوادآموزی روستایی و شهری(مرحوم هاشمی المشیر، شهید عبداله پورو شهدای فرهنگی قائم شهر) بازدید کرده و از آموزش دهندگان قدردانی کردند.

آموزش و پرورش انقلاب اسلامی پالایش دانش آموزان سبک زندگی مشکلات معاون ساری سواد آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر