کد خبر: 164445 A

رئیس اداره آموزش و پرورش آمل:

مدرسه محل رشد و شکوفایی ابعاد مختلف شخصیت دانش‌آموزان قلمداد می‌شود. / یکی از ضروریات پیشرفت در دانش‌آموزان محیط آرام و بانشاط است.

برنامه‌ریزی درست در اوقات فراغت مدارس می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.
به گزارش ایلنا از آمل، حمید محمدنسب در جمع مدیران مدارس این شهرستان استفاده از ایده‌های ناب مدیریتی را برای مدیران مدرسه ضروری دانست و بیان داشت: مدیران مدارس باید از خلاقیت‌های فردی استفاده کنند.
محمدنسب با بیان اینکه در برخی مواقع امکان بروز بحران در محیط کاری وجود دارد، تصریح داشت: شجاعت در لحظه بحران نیمی از مدیریت است.
مدیر آموزش و پرورش آمل، برگزاری پرشور طرح اوقات فراغت را حائز اهمیت دانست و افزود: برنامه‌ریزی درست در اوقات فراغت مدارس می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.
این مسئول با بیان این نکته که مدرسه فقط محل آموزش خواندن و نوشتن نیست، اظهار داشت: مدرسه محل رشد و شکوفایی ابعاد مختلف شخصیت دانش‌آموزان قلمداد می‌شود.
محمدنسب مدرسه را پس از خانواده دومین کانون اثرگذار تربیتی دانست و تصریح کرد: زمانی به اهداف تعلیم و تربیت خواهیم رسید که دارای محیطی نشاط‌انگیز در مدرسه باشیم.
وی با بیان برخی روش‌های ایجاد شادابی و افزایش انگیزه در دانش‌آموزان تاکید کرد: شادابی و آرامش در مدارس و در ‌‌نهایت خلق مدرسه زندگی هنر مدیران است.
این مسئول یکی از ضروریات پیشرفت در دانش‌آموزان را محیط آرام و بانشاط دانست و افزود: مدیران با همکاری متقابل اولیای دانش‌آموزان در راه رسیدن به این مهم اهمیت دهند.
محمدنسب در بخش دیگری از سخنان خود به بیان جایگاه و مقام معلم پرداخت و از برگزاری مراسم باشکوه برای تقدیر از معلمان آملی خبر داد.
وی گفت: امتحانات نوبت دوم را در چارچوب موارد قانونی به اجرا در خواهیم آورد.
مدیر آموزش و پرورش آمل نگاه ویژه‌ای به ایام تابستان داشت و تصریح کرد: هماهنگی با معاونت پرورشی و تربیت بدنی در برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت حائز اهمیت است.

آسیب های اجتماعی اداره آموزش و پرورش اوقات فراغت خانواده خلاقیت دانش آموزان رشد مدرسه مدیر آموزش و پرورش معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر