کد خبر: 157644 A

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور خبرداد:

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور از راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌ تخصصی دانش‌آموزی فناوری نانو در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهر نور خبر داد.

سید مصطفی حسینی از راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌ تخصصی دانش‌آموزی فناوری نانو در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهر نور خبر داد.

به گزارش ایلنا از نور، سید مصطفی حسینی از راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌ تخصصی دانش‌آموزی فناوری نانو در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهر نور خبر داد.

مدیر آموزش و پرورش نور بیان داشت: سه دستگاه آموزشی دستگاه انفجار الکتریکی سیم برای تولید نانوکلوئید فلزی، اسپاترینگ رومیزی و دستگاه الکتروریسی تا پایان سال ۱۳۹۲ تحویل پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهرستان نور شد.

وی افزود: برنامه تجهیز آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد توسعه فناوری نانو با هدف آموزش عملی فناوری ‌نانو، هدایت و سازمان‌دهی فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانش‌آموزان و تقویت احساس خودباوری ملی در دانش‌آموزان با تجهیز این آزمایشگاه‌ها به تجهیزات داخلی فناوری نانو از ابتدای سال ۱۳۹۱ آغاز شده است.

حسینی اظهار داشت: تاکنون ۷ آزمایشگاه در استان‌های تهران، فارس، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان و همدان با اختصاص یک سوم اعتبار از سوی ستاد توسعه فناوری نانو و دو سوم آن از سوی آموزش و پرورش، راه‌اندازی شده است و آزمایشگاه نانو شهرستان نور جز هشتمین آزمایشگاه کشور است.

شایان ذکر است در اردیبهشت سال جاری در شهرستان نور آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو افتتاح خواهد شد.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان اصفهان خراسان رضوی خراسان شمالی دانش آموزان فناوری مدیر آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر