کد خبر: 155534 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد:

عاون فرهنگی ستاد خدمات تسهیلات سفرهای مازندران تعداد نمایشگاههای فرهنگی، هنری و صنایع دستی برپا شده در استان تا روز چهارم فروردین ماه را ۱۷ نمایشگاه بیان کرد.

معاون فرهنگی ستاد خدمات تسهیلات سفرهای مازندران تعداد نمایشگاههای فرهنگی، هنری و صنایع دستی برپا شده در استان تا روز چهارم فروردین ماه را ۱۷ نمایشگاه بیان کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی بیان داشت: همچنین در این مدت ۲۰ جشنواره فرهنگی – هنری صدای بهار تا قبل از ایام فاطمیه در استان برگزار شده است.

وی شمار بازدید از مراکز فرهنگی، موزه ها و بناهای تاریخی، زیارتی و تفریحی استان را یک میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۴۶ مورد بیان کرد.
ابراهیمی اظهار اظهار داشت: از ۲۸ اسفندماه تا سوم فروردین ۲۴۰ هزار نفر از مردم از بقاع متبرکه در مازندران بازدید کردند.

وی با بیان اینکه در ۲۵ بقعه متبرکه، خیمه‌های معرفت برپا شده است، گفت: پخش اذان و برپایی چادرهای نماز از دیگر برنامه‌های فرهنگی است که در ایام نوروز پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل ارشاد مازندران با اشاره به برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع دستی در شهرهای بهشهر، گلوگاه، محمودآباد و نوشهر، ادامه داد: کارگاه نقاشی کودکان هم در شهرستان قائمشهر دائر است.

این مسئول با بیان اینکه در شهرستان بابل و بهشهر نمایش‌هایی متناسب با ایام فاطمیه برگزار می‌شود، تصریح کرد: در بندپی بابل هم به مناسبت ایام فاطمیه تعزیه برگزار می‌شود.

ابراهیمی یادآور شد: جشنواره پرواز بادبادک‌ها هشتم فروردین ماه در شهرستان محمودآباد برگزار می‌شود.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان چالوس و بهشهر خبر داد.

ایام فاطمیه ایام نوروز برنامه های فرهنگی صنایع دستی فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری فرهنگی هنری کودکان موزه نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر