کد خبر: 155526 A

مدیرکل انتقال خون مازندران خبرداد:

یک هزار و دویست و پنجاه واحد خون به مراکز درمانی و بیمارستانها در ایام تعطیلات نوروزی به مراکز درمانی و بیمارستانهای استان مازندران توزیع شده است.

مدیرکل مرکز انتقال خون مازندران گفت: میزان توزیع واحد های خونی در سال جاری نسبت به مورد مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، " اسماعیل پوریانی " در گفتگو باخبرنگاران ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای شهروندان و مهمانان نوروزیاظهار داشت: یک هزار و دویست و پنجاه واحد خون به مراکز درمانی و بیمارستانها در ایام تعطیلات نوروزی به مراکز درمانی و بیمارستانهای استان مازندران توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه شهروندان مازندرانی حضور مستمر بحثانتقال خون دارند افزود: تاکنون هیچ گونه کمبودی در گروه های مختلف خونی در استان وجود نداشت.

مدیرکل مرکز انتقال خون مازندران گفت: از روز ۲۹ اسفند سال۹۲ لغایت امروز با مراجعه هزارنفر به مرکز انتقال خون مازندران ۸۰۰واحدخونی دریافت شد.

وی ادامه داد: ۵۰۰نفر از مراجعه کنندگان این واحد های خونی، به صورت مستمر به این مرکز مراجعه دارند.

پوریانی ضمن تشکر از مردم نوعدوست مازندران در بحثاهدا خون یادآور شد میزان مصرف خون در استان بالا می باشد و با توجه به تعطیلات چند روز آینده لازم است مردم فهیم استان مانند گذشته بادر بحثاهدا خون حضور پررنگ داشته باشند.

استان مازندران انتقال خون ایام تعطیلات نوروزی تعطیلات سال نو گروه های مختلف مراکز درمانی ساری واحد خون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر