کد خبر: 152109 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به فعالیت کمیته بهداشت و درمان در طرح ستاد تسهیلات سفر نوروزی استان، گفت: دارو و تجهیزات مورد نیاز پزشکی در ایام نوروز به اندازه کافی در دسترس خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به فعالیت کمیته بهداشت و درمان در طرح ستاد تسهیلات سفر نوروزی استان، گفت: دارو و تجهیزات مورد نیاز پزشکی در ایام نوروز به اندازه کافی در دسترس خواهد بود.

به گزارش ایلنا از ساری، قاسم جان بابایی، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به حضور پزشکان در مراکز درمانی طی ایام نوروز گفت: برای ارایه خدمات مناسب در ۶ مرکز بلوک درمانی استان، پزشکان به ویژه پزشکان فوریتهای پزشکی به صورت تمام وقت حضور خواهند داشت.

وی افزود: با توزیع بروشور بین مسافران اطلاعات کامل بهداشتی، درمانی و دارویی، مراکز درمانی آماده به خدمتو مراکز شبانه روزی فعال در اختیار مسافران قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهارداشت: به منظور حفظ بهداشت و سلامت مردم، بازرسی کامل از تمامی تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد غذایی انجام می شود.

جان بابایی، ادامه داد: امکانات بهداشتی در پارکها و تفرجگاه ها ضعیف است.

وی، فعالیت افرادی که در ایام عید اقدم به فروش برخی اقلام و مواد غذایی می کنند که مرتبط با حرفه آنها نیست را یکی از دغدغه های مسئولان حوزه سلامت دانست و افزود: این افراد با عرضه محصولاتی از قبیل آجیل و شیرینی در خیابانها علاوه بر به خطرانداختن سلامت مردم، چهره شهر را نیز ناخوشایند می کنند.

جان بابایی، با بیان اینکه از نظر تعداد بازرسان کمبودی نداریم، گفت: مهم اجرای نظارت و بازرسی است.

وی، با بیان اینکه ۳۰ هزار عرضه کننده مواد غذایی در استان وجود دارد، افزود: ۹۶ کارشناس بهداشتی در استان از این مکانها بازدید می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با تاکید بر اینکه اعضای هیئت رئیسه دانشگاه نیز هر روز در ایام نوروز از مراکز دولتی، خصوصی و بهداشتی بازدید می کنند، گفت: مردم نیز از مکانهایی که نکات بهداشتی در آن رعایت می شود خرید نمایند.

جان بابایی، ادامه داد: مرکز اطلاعات دارویی دانشگاه به شماره۱۴۹۰ در ایام نوروز با حضور کارشناسان و متخصصان داروسازی فعال و آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات حوزه دارویی مردم هستند.

وی، از افتتاح اتاق عمل بیمارستان امام خمینی نور خبر داد و گفت: به منظور ارایه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان در ایام نوروز، این اتاق عمل با شرایط کاملا استاندارد به بهره برداری می رسد.

ایام عید ایام نوروز بهداشت و درمان بیمارستان تجهیزات پزشکی دارو دانشگاه علوم پزشکی ستاد تسهیلات سفر طرح نوروزی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر