خبرگزاری کار ایران

| 14:14   
کد خبر : ۱۳۸۶۴۹۰
معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون:

جهت‌گیری شورای اشتغال به سمت کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان است

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:جهت‌گیری شورای اشتغال به سمت کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان است.

جهت‌گیری شورای اشتغال به سمت کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان است

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمود کریمی بیرانوند روز شنبه در کارگروه اشتغال مازندران گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در حوزه اشتغال مازندران دغدغه جدی وجود ندارد این مهم نیز متاثر از هماهنگی و‌همدلی در سطح دستگاه‌های اجرایی استان مازندران بوده است.

وی افزود: کاهش آمار بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی و افزایش بیمه شده اجرایی گویای این است که روند اشتغال در دوسال اخیر در مازندران صعودی و‌مثبت است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «تمرکز به افزایش شغلی» هدف‌گذاری حاکمیت و دولت در سال جاری عنوان کرد و گفت: جهت‌گیری شورای اشتغال به سمت کاهش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان است. 

کریمی بیرانوند با بیان اینکه در هدف‌گذاری‌های وزارتخانه تلاش کردیم تا از کمیت شغل به سمت کمیت اشتغال حرکت کنیم، از مدیران مربوطه استان خواست تا مصوبات کارگروه اشتغال استان نیز رنگ و بوی کیفی به خود بگیرد و توسعه کمی و کیفی شرکت‌های پشتیبان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی به سامانه رصد اشتغال اشاره کرد و گفت:این سامانه برای اولین بار در کشور و در این دولت تمامی اطلاعات شغلی را در اختیار قرار می‌دهد و برای ثبت در سامانه رصد هم هیچ مبنای غیر از کد ملی افراد وجود ندارد.

کریمی بیرانوند افزود: نبود اطلاعات و آمار صحیح  اکنون یکی از بزرگترین مشکلات حوزه اشتغال در کشور است، به همین دلیل سامانه رصد بر مبنای کد ملی ایجاد شده است تا امکان تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در حوزه اشتغال حاصل شود.

وی ادامه داد: سامانه رصد اشتغال کشور اولین فرآیند جمع‌آوری اطلاعات حوزه اشتغال را دارد که امکان تهیه گزارش گیری‌های مختلف و برخط برای تصمیم‌گیری را فراهم می کند و بدین ترتیب از ثبت اطلاعات اشتباه جلوگیری می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امسال یکی از شاخص‌های ارزیابی بیکاری دستگاه‌های اجرایی بیکاری فارغ‌التحصیلان است، افزود: پیشنهاد می گردد دستگاه‌های اجرایی در این خصوص سهم مشخصی تعیین کنند.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنان از اهداف دیگر در سال‌جاری است، ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند.

 کریمی بیرانوند افزود: بیش از یک میلیون فرصت شغلی طی سال ۱۴۰۱ در سامانه کشوری رصد ثبت شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز