کد خبر: 1332546 A

کمبود اقامتگاه در استان های شمالی برای گردشگران ؛

مازندران نیازمند افزایش زیرساخت برای اسکان مسافران نوروزی

استان مازندران از جمله استان های گردشگرپذیر کشور است که سالانه پذیرای حدود ۱۰۰ میلیون‌مسافر و گردشگر است و این در حالی است که از ظرفیت مناسبی برای اقامت و اسکان همه مسافران برخوردار نیست و بومگردی می تواند نجات بخش ظرفیت اقامت برای گردشگران و مسافران به مازندران باشد.

 مازندران نیازمند افزایش زیرساخت برای اسکان مسافران نوروزی

به گزارش خبرگزاری ایلنا مازندران،  کمبود هتل و اقامتگاه های گردشگری از جمله مشکلاتی است که  گردشگران و مسافران از شرق تا غرب مازندران در ایام سال با آن مواجه هستند و این روزها بیشتر فرا رسیدن زمستان و آغاز به کار ستاد تسهیلات نوروزی و قرار گرفتن در چندقدمی بهار می طلبد که در این بخش با برنامه ریزی و درایت بیشتری وارد عمل شویم.

اگر چه نوروز امسال مصادف با ماه رمضان است، باید برنامه های ویژه و متناسب با این ایام برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده و شرایط مناسبی برای اقامت فراهم شود.

استان مازندران از جمله استان های گردشگرپذیر کشور است که براساس آخرین آمار اعلام شده توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در سال جاری تاکنون ۹۳ میلیون شب مسافر در مازندران اقامت کردند و این در حالی است که از ظرفیت مناسبی برای اقامت و اسکان همه مسافران برخوردار نیست.

با توجه به حجم بالای مسافران در ایام‌ مختلف سال به مازندران و به خصوص در نوروز و تعطیلات تابستانه، بومگردی می تواند نجات بخش ظرفیت اقامت برای گردشگران و مسافران به مازندران باشد.

در این بخش نه تنها گردشگران و مسافران در فصل های مختلف و به خصوص در بهار و تابستان، با حضور در مازندران از کمبود فضای اسکان گلایه دارند، بلکه کارشناسان و فعالان بخش گردشگری هم از کمبود فضای کافی برای اسکان نگران اند و بر این باورند که کمبود فضای اسکان موجب شده است که گردشگر مازندران را تنها برای چند روز اقامت انتخاب کند و یا تنها استانی برای گذر به مقصد گردشگری در استان های دیگر باشد و همه این موارد می طلبد تا زیرساخت های اسکان مسافران افزایش یافته و به داد گردشگری در این بخش برسیم.

ظرفیت اقامتی  در استان مازندران ضعیف است

روح الله فرقانی رئیس انجمن بومگردی استان مازندران با اشاره به اهمیت بومگردی برای همه ارکان و افراد جامعه آن را ملموس دانست و گفت: در شرایط فعلی ابجاد واحدهای کوچک و تجریه بوم گردی مهم است .

وی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا افزود: بومگردی فرصت خوب و مناسب برای افزایش ظرفیت اقامتگاه است و در استان مازندران که با کمبود محل اسکان روبرو هستیم، بوگردی می تواند در حوزه اشتغال و گردشگری و اقتصاد  و اسکان کمک کار ما باشد.

فرقانی گفت: در کل مازندران ۳۰ هزار ظرفیت برای اقامت داریم و احیای آن در گرو بومگردی است و باید بومگردی را تقویت کنیم و از سرمایه‌گذاران این حوزه حمایت کنیم.

 چالویی یکی از فعالان گردشگری مازندران در گفت وگو با ایلنا معتقد است: بومگردی یکی از راه های علاج مشکل اشتغال جوانان و توسعه ظرفیت های اسکان گردشگران در مازندران است.

 

 

 

انتهای پیام/
تعطیلات زمستان گردشگران و مسافران مسافران ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر